Torta na päťdesiatku

sonulienka - fotkasonulienka, 27. februára 2017

Čo poviete na takúto tortu? Piekla som na oslavu.

60 minút
príprava
25x5 minút
na 220 °C

Suroviny

Korpus:
16 ks
8 PL
5 PL
5 PL
5 ČL
5 PL
Plnka:
300 ml
7 PL
1 ks
1 ks
625 g
500 g
500 ml
3 ks
3 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Upečieme si korpus. Ja pekávam na priemer formy, tento bol 28 cm a menší 13 cm. Pečiem tak, že som upiekla 3 x 28 cm a 2 x 13 cm. Postup tu už mám tak sa nebudem opakovať (napr. tu https://varecha.pravda.sk/recepty/torta-pre-vnucku/51748-recept.html). Plnku robíme nasledovne: V menšom hrnci si roztopíme cukor na hnedkastý karamel. Prilejeme 2/3 mlieka a necháme karamel roztopiť. Vo zvyšnom mlieku si rozmiešame dobre puding, vlejeme ho do hrnca a uvaríme puding. Necháme ho vychladnúť. Maslo vymiešame v miske pridávame vychladnutý puding a dobre šľaháme mixérom. Primiešame uvarené alebo hotové Salko. Ja som varila lebo je hustejšie ako kúpené karamelové. Plnku necháme v chladničke stuhnúť a až potom plníme tortu.

 2. 2

  Necháme do druhého dňa v chladničke alebo aspoň pokiaľ dobre plnka nestuhne a okolo torty dáme rozmiešané mascarpone so šľahačkou, vanilkovým cukrom a práškovým cukrom. Dobre uhladíme a znovu dáme do chladničky, aby nám aj mascarpone stuhlo a na koniec dáme dookola ovocie.

  Torta na päťdesiatku - obrázok 2
 3. 3

  Pohľad z hora.

  Torta na päťdesiatku - obrázok 3
 4. 4

  No a posledný. Páčila sa a aj chutila čo ma potešilo.

  Torta na päťdesiatku - obrázok 4
 5. 5

  A tu je oslávenec ale žiaľ len takto....

  Torta na päťdesiatku - obrázok 5

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Zaslúžiš si pochvalu, Sonulienka. Robím torty mojim najbližším k narodeninám, je jedno kto ma aký vek. Torta je nieco sviatočne a výnimočné. Na slahackove je drobne ovocie priam stvorené, na poslednej sme mali žlté maliny. Ta tvoja je ukážkovo ovocná, bez chyby.
@danielas srdečná vďaka- ovocie som dávala asi päť hodín pred tým ako sme šli na oslavu a vyložila sa tiež asi len o 3 hodiny a ovocie bolo OK - nebolo do ničoho namáčané. Ale ak by si potrebovala na ďalej tak som videla na nete, že ovocie poprášili práškovým cukrom.
@marienka44 pravdaže môžeš použiť múku normálnu ja som preto bezlepkovú lebo dcéra má bezlepkovú diétu a aby mohla aj ona koštovať.
@venusa srdečná vďaka.
@maximamaximova áno máš pravdu nie je jedlá. Ja som ju tam nechcela ale prehovorili ma, že keď je na okrúhle aby som ju tam dala. A ďakujem Ti.
@francuzska1 srdečná vďaka ale mám jednu poznámočku - tu na vareche.sk si všetci tykáme tak to platí aj pre Teba. A čo sa týka toho pečenia no to naozaj robím len pre moju rodinu a ja som tiež robila aj poťahované torty ale máš pravdu, že som sa s tým narobila lebo som len taký samouk a nakoniec sa to vyhodilo. Ani u nás v rodine to skoro nik neje.
Ale ešte raz Ti srdečná vďaka potešilo ma to.

Pridaj komentár k receptu: