Jahodový zákusok
Jahodový zákusok

Torta krémeš s jahodami fotorecept

helena10 - bez fotkyhelena10, 16. februára 2022
Torta krémeš s jahodami (fotorecept)
Foto: helena10

Sladké potešenie.

Suroviny

Cesto:
375 g rozvaľkané
 (na potretie)
 (na posypanie)
Pudingový krém:
500 ml
1 bal.
2 PL
2 PL
1 bal.
2 PL
Smotanový krém:
200 g (33 %)
200 g (18 %)
2 PL
1 bal.
Okrem toho:
150 g čerstvé
 (na posypanie)

Postup

 1. 1

  Z polovice lístkového cesta vyrežem kruh do okrúhlej tortovej formy aj s malou rezervou na boky formy 1-2 cm. Popichám ho vidličkou, natriem troškou mlieka a pocukrujem malým množstvom kryštálového cukru. Upečiem. Z druhej časti cesta vykrajujem formičkami srdcia, ale všetko nechávam na papieri, v ktorom bolo cesto zabalené. Vidličkou popichám priestor okrem srdiečok, potriem trochou mlieka, pocukrujem a upečiem. Každý pečie podľa svojej rúry. Upečené nechám vychladnúť. Upečené srdiečka povyberám na tanier.

 2. 2

  Medzitým som si uvarila krémový puding z mlieka, kryštálového i vanilkového cukru, smotanovo-vanilkového práškového pudingu a nakoniec som pridala do horúceho pudingu maslo. Prikrytý nechám vychladiť.

 3. 3

  Šľahačku mixérom vyšľahám, pridám k nej kyslú smotanu a kryštálový cukor premiešaný so želatínovým stužovačom. Vyšľahám na krém. Pridám na drobno nakrájané jahody a opatrne premiešam.

 4. 4

  Na upečený vychladnutý okrúhly korpus nanášam vychladnutý puding. Na puding rozotieram smotanový krém s jahodami. Po vrchu poukladám upečené srdcia z lístkového cesta, ktoré som posypala trochou práškového cukru. Ozdobím jahodami. Nechávam celú noc v chladničke.

  Torta krémeš s jahodami (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

haji
Ajaj, tuším Valentýn sa projevil. Pěkný receptík, s láskou připravený, mně by chutnalo.
helena10
@haji , karanténu sme ukončili ... na vylepšenie nálady som spravila len narýchlo niečo osviežujúce s ovocím. Pekný deň a zdravíčko želám 🌞

helena10
@terinka55 , musíš prísť osobne, alebo ak pošleš poštového holuba alebo nejakého prepravcu😅, môžem poslať ochutnávku.
Vďaka za milý komentár.
Želám pekný víkend. 🌞