Tavený syr s dobrotami fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 8. júla 2013
Tavený syr s dobrotami (fotorecept)
Foto: tatranka

Tento tavený syr ponúkla včera priateľka Evička na Facebooku.Našla ho v receptoch / Starej mami /. Recept je jednoduchý,mala som všetky potrebné ingrediencie a tak veru ešte včera som,syr vyskúšala. No nerobila som ho len čistý-biely,ale ako vždy trochu experimentujem popridávala som si po svojom ingrediencie. Mám tu už jeden domáci syr z čerstvého mlieka,ale to je zase niečo iné.

8 mištičiek
porcií
15 minút
príprava
7 minút
na 100 °C

Suroviny

275 g
1 ČL
1 PL
 hrsť
1 strúčik
3 plátky
2 plátky
3 ks stredne veľké

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravila som si ingrediencie. Vymastila som si rozpusteným maslo silikónové formičky.Tie sa mi ako množstvo pre jednu osobu osvedčili. Zo šampiňonov stiahnete vrchnú šupu.Ide to ľahúčko.Je to raz a dva.Hlúbiky vyberiete.Tie nepridávate.Ostanú len očistené hlavičky.

  Tavený syr s dobrotami (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  2 plátky papriky pokrájať na menšie kúsky.Hlávku cesnaku očistiť,pretlačiť. Huby tiež porezať na menšie kusy.Šúnku,alebo inú údeninu,treba tiež porezať.

  Tavený syr s dobrotami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Takto pripravené a porezané kúsky surovín vložiť do mixéra a kratučko zmixovať,aby nám ostali drobné kúsky a nie pena!Do hotovej zmesy pridať bylinky.Ja som pridala pokrájanú pažitku a petržlenovú vňať.Ľahúčko premiešať. Medzi tým dať do misy hrudkový tvaroh a vidličkou ho spracovať s lyžičkou jedlej sódy.V recepte sa píše,že sóda nemusí byť.Ja som dala.

  Tavený syr s dobrotami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zmiešaný tvaroh pridáme do rozpusteného,horúceho masla.Stále miešame,aby nám obsah neprihorel.Hrudky tvarohu sa nám postupne rozpustia.

  Tavený syr s dobrotami (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Hladučký biely tavený syr vlastne je hotový.No ja som chcela mať ochutený a tak som zvolila pochutiny,ktoré sú uvedené v recepte.Len ľutujem,že aspoň dve formičky som neurobila len biely syr. Do bielej prevarenej syrovej zmesi som vsypala nasekané suroviny a ešte chvíľočku som nechala povrieť. Po stiahnutí z ohňa som zmes ponalievala do silikónových formičiek.Zabalila do sáčku mikroténového a odložila do chladu.

  Tavený syr s dobrotami (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dnes sme už raňajkovali vlastný,tavený syr.

  Tavený syr s dobrotami (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Syry, Nátierky, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu