Tatársky biftek

lubjak - bez fotkylubjak, 22. mája 2010

Recept,ktorý si pamätám z čias,keď sme ako študenti s pár korunami vo vrecku išli do vinárne na pohár bielého vína a topeničku s tatárskym biftekom,ktorý sme si sami namiešali.

30 minút
príprava

Suroviny

250 g
1 ks
1 pol malej kávovej lyžičky
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti
radšej viacej
podľa chuti
podľa chuti
1 ks
6 ks
2-3 strúčiky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Hovädziu sviečkovicu očistíme od blán a zomelieme ju na mlynčeku na jemno , biftek je chutnejší ak mäso naškrabeme nožíkom na drevenej doske, priznáme aj hrubšie kúsočky.Do zmesi pridáme pol malej lyžičky soli,okoreníme čierným korením,mletou rascou.Pridáme 2 lyžičky plnotučnej horčice,kečup jemný/môže byť aj ostrý,potom už nepridávame tabasco/ podľa chuti,ja pridávam viac,biftek je redší a červenší/nepoužívam mletú červenú papriku.Dôležitá je worchesterová omáčka a nakrájaná cibuľka.

  2. 2

    Na oleji opečieme chlebík,na servítke odstránime prebytočný olej,potrieme cesnakom a natrieme tatárskym biftekom. Variantné riešenie,použijeme toastovač,chlebíky nie sú také mastné.Vo Francúzsku,určite je to regionálna záležitosť, pridávajú do bifteku kapary,podávajú s bagetkami.Dobrú chuť.

Recept je zaradený do kategórií:
Hovädzie mäso, Predjedlá, Studené pokrmy

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
teraz sa uz daju kupit napr.v Bille,tam kde olivy,sardely
Vo verejnom stravovaní je tatársky biftek zakázaný minimálne 25 rokov,ak ma pamäť neklame - v profile máte napísané,že máte 30 rokov,tak ako ?Mimochodom ,chlapom môžte primiešať 0,2dl borovičky alebo ginu.