Zelebinový šalát
Zelebinový šalát

Svieži poslovenčený grécky šalát

michaela4 - fotkamichaela4, 4. augusta 2017
Svieži poslovenčený grécky šalát
Foto: michaela4

Recept mám od našej rodinnej známej, ktorá chodieva do Grécka a tieto šaláty robieva aj doma na Slovensku a chutia výborne :)

10
porcií
5-8 minút
príprava

Suroviny

2 ks
2 ks
2 ks
20 dkg
2 PL
3 štipky
1 PL
1 PL
2 ČL
podľa chuti
1 štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uhorky, papriky, paradajky umyjeme a nakrájame na kocky (ja uhorky nebielim, ak by ste chceli, môžu sa) pridáme na kocky nakrájaný syr. Olivy, ak sú menšie, môžu ísť celé. Ja ak mám tie väčšie olivy, tak ich nakrájam na kolieska, ako keď sa dávajú na pizzu.

  2. 2

    Všetko spolu zmiešame a osolíme. Pridáme oregano, slnečnicový a olivový olej a kúsok octu s cukrom. Tento šalát sa hodí ako ku pečenému kuriatku, tak aj napríklad k nejakému červenému mäsu. Je osviežujúci a veľmi chutný. PS: Ja dávam do tohto šalátu aj zelené aj čierne olivy, ale je v podstate jedno, či dáte také alebo také, či oboje. Kto nemá rád, nemusí dať žiadne :)

    Svieži poslovenčený grécky šalát - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ja tiež poznám Slovenky, ktoré kľudne ponúknu recept na "originál" bryndzové halušky a uvedú do veľkého omylu minimálne pár rodín v zahraničí. Grécko je moja obľúbená destinácia a tiež si myslím, že šalát vám tam ťažko ponúknu s iným syrom ako typu Feta. Tak ako @dormella aj ja toto píšem len preto, aby si málo skúsení kuchári nemysleli, že toto je typický grécky šalát. Určite nie je
@Leaela :D ďakujem za extra zaujímavý komentár... tak začnem teda... syr som použila kravský, tvrdý, čo je myslím aj vidno na obrázku. 3 štipky oregana sú klasické 3 štipky oregana, neviem ako to mám priblížiť bližšie, nemám totiž nejakú váhu na lieky, ktorá váži miligramy a kľudne si môžte dať oregana koľko chcete vy, nemusia byť presné 3 štipky ;) Oregano som použila sušené. Áno, najprv som napísala 2 ČL octu a potom, že "kúsok" octu, tak prosím pekne ten "kúsok" sú tie dve štipky, čo si myslím, že bolo jasné ale tak prečo sa to neopýtať, že? :) A moja odpoveď na Vašu poslednú otázku: áno môžte kľuudne dať aj krájané olivy :) ...