Sunquickové rezy - osviežujúci a lahodný

lucka1111 - bez fotkylucka1111, 20. augusta 2014
Sunquickové rezy - osviežujúci a lahodný
Foto: lucka1111

Viem, že je tu určite veľa receptov na tento koláč, ale nedá mi , aby som sa s tými, ktorí ho nepoznajú oň nepodelila, alebo s tými , ktorí ho poznajú - pripomenula túto osviežujúcu šťavnatú lahôdku. Tento koláč je vhodný na oslavy, svadby, alebo len tak na nedeľu :)

Suroviny

Kakaový plát:
3
55 g
55 g
10 g
1 lyžica
1/4 lyžičky
Biely plát:
4
75 g
90 g
1 lyžica
1/4 lyžičky
Sunquickový rozvar:
200 ml
200 ml
Plnka:
400 ml
1 ks (Zlatý klas)
1 ks
200 g
250 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Recept je na menší plech , rozmery: 24cm x 35cm.
  Budeme potrebovať: 2x kakaový plát, 1x biely plát.

 2. 2

  KAKAOVÝ PLÁT : bielka vyšľaháme do tuha, po lyžiciach primiešame cukor, potom žĺtka, vodu, a múku zmiešanú s práškom do pečiva a kakaom. Cesto rozotrieme na plech s papierom na pečenie. Upečieme. Podľa tohoto postupu upečieme 2 kakaové pláty.

 3. 3

  BIELY PLÁT: bielka vyšľaháme do tuha, po lyžiciach primiešame cukor, potom žĺtka, vodu, a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Upečieme na plechu s papierom na pečenie.

 4. 4

  KRÉM: Z mlieka, vanilkového pudingu, vanilkového a kryštálového cukru si uvaríme hustú kašu. Kým chladne, vymiešame si v miske maslo. Vychladnutý puding primiešame postupne do masla. Z plnky odoberieme 2 polievkové lyžice - neskôr potrieme vrch koláča.

 5. 5

  Sunqickový rozvar: V hrnci si privedieme do varu vodu so sunquickovým sirupom a necháme trochu vychladnúť (sirup nemusíme variť, stačí keď odstavíme hneď ako sa objaví prvá bublinka).

 6. 6

  A ideme na to:) Spodný - kakaový plát natrieme polkou plnky, priložíme biely plát, ktorý husto popicháme vidličkou. Lyžicou polejeme celý plát. Minieme celý rozvar. Jemne popritláčame, aby bol plát všade rovnako napitý. Počkáme 10 minút, aby sa všetko vsalo. Potom rozotrieme druhú polku plnky a priložíme 2. kakaový plát. Zaťažíme rovnomerne do druhého dňa, alebo aspoň na pár hodín. Nakoniec potrieme vrch zvyšnou plnkou a polejeme čokoládou.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
moja susedka ich pekáva-aj na zákazku..potvrdzujem-že je výborný..dľa našej chuti..
Dnes som piekla tieto rezy a sú vynikajúce. Doteraz som vždy robila len biele cestá, ale takto je nielen chuťovo ale aj farebne zaujímavejší. Platy pod plnkou som ešte jemne natrela jablkovým džemom s pomarančovou príchuťou. Koláčik mal veľký úspech, vďaka za výborný recept.
veľmi uhľadny rez určite fajne nepoznam ale rada vyskušam až slintám :) si šikulka !!! už je v KK dík za suprovy recept :)