Soté z diviny na divoko

sanulka - fotkasanulka, 21. mája 2012
Soté z diviny na divoko
Foto: sanulka

TOTO NIE JE STROGANOFF, TREBA TEN NAZOV UPRAVIT. REDAKCIA Tento recept mám od mojej maminky. Keď že som mala už dlhší čas chuť na divinu tak som to doma stále dookola omielala a môj drahý mi na miesto kúska mäsa doniesol celého srnca :) Keď že tradičné recepty ako sviečková a jelení guláš som už robila tak sme s mojou mamou " vymysleli" tento recept. A mal veľký úspech aj u tých ktorý divinu nemusia.

4
porcie
20 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

800-1000 g
1 ks
3-4 strúčiky
3 lyžičky
3 lyžičky
2 ks
3-4 ks
0,4 deci

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Mäsko si umyjeme, osušíme a nakrájame na pásiky. Vložíme do misy aby sme mohli pridávať aj ďalšie ingrediencie.

  Soté z diviny na divoko - obrázok 1
 2. 2

  Cibuľu a cesnak si na drobno nakrájame a pridáme k mäsku. Ďalej pridávame všetky spomenuté koreniny a sójovú omáčku. Zámerne som nedávala množstvá lebo každý si pridá podľa chuti. Taktiež papriku nemusíte dávať štipľavú ale mi máme radi pikantné. Pridáme kečup, horčicu a uhorky ktoré si nakrájame na malé kocky. Na koniec na masu nalejeme červené víno ( nemusí to byť práve víno ja zvyknem aj vodku alebo koňak ) a olej podľa potreby. Všetko poriadne premiešame a vložíme do chladničky minimálne na 12 hodín ale čím dlhšie tým lepšiu bude mať mäsko chuť.

  Soté z diviny na divoko - obrázok 2
 3. 3

  Po 12 hodinách vyberieme mäso z chladničky a dáme ho do hrnca. Olej už nepridávame a mäsko opražíme. Keď je mäso opražené pridáme vodu a dusíme do mäkka. Vodu pridávame podľa potreby aj počas dusenia pretože mäsko sa varí dlhšiu dobu. Keď je mäsko už mäkké pridáme smotanu a necháme prevrieť (ja používam 33% ale kto chce môže použiť aj 12%) Po prevretí máme stroganoff hotový. Najlepšia príloha k stroganoffu je buď tarhoňa alebo slovenská ryža takže vrelo odporúčam. Ale keď že my sme mali tarhoňu pred 3 dňami tak sme ako prílohu mali opekané zemiaky :)

  Soté z diviny na divoko - obrázok 3
Recept je zaradený do kategórií:
Jedlá z diviny

Diskusia k receptu

nonna
Sanulka, vyzerá to skvostne a keďže divinu a ryby na rozdiel od ostatného mäsa, aj o pol noci, tak si ukladám do KK. Len malú poznámku si dovolím - treba uviesť pri víne, že suché a čím extraktívnejšia sorta a starší ročník, tým pre divinu lepšie. Veľa ďalších úspešných kulinárskych počinov!!!
garanco
Zaujímavý recept, páči sa mi, je iný, ako klasika z diviny. Ukladám a urobím, mám v mrazničke asi toľko jelenieho stehna a prílohou budú určite opekané zemiaky.
sportak
Vynikajúci recept. A už teraz vyberám jelenie stehno z mrazáku.
garanco
Sote bolo výborné, robila som ho s vodkou a pred dokončením som pridala ešte brusnice. @sanulka len vymýšľaj aj ďalšie dobré recepty!
1x radost

Zaujímavé video z archívu TV Varecha