Sójovo-hlivový guláš

martintt7 - fotkamartintt7, 7. decembra 2013
Sójovo-hlivový guláš
Foto: martintt7

V názve uvádzam, len sójovo hlivový guláš, ale dalo by sa povedať že to bol taký gulášik "čo dom dal". Každopádne sme boli s Zobraziť celý popisV názve uvádzam, len sójovo hlivový guláš, ale dalo by sa povedať že to bol taký gulášik "čo dom dal". Každopádne sme boli s ním maximálne spokojní a len sa tak po ňom zaprášilo.

Postup

  1. 1

    Sójové kocky zalejeme vriacou vodou a pridáme bujón. Necháme odstáť. Cibuľu si orestujeme na oleji, pridáme cesnak a červenú papriku.

  2. 2

    Pridáme nakrájanú papriku, hlivu a sójove kocky. Potom pridáme konzervy z fazule ja som dal aj červenú aj bielu a konzervu cíceru.Podusíme a keď je hliva mäkká zalejeme vývarom čo nám zostal z bujónu v ktorom sme si pripravili sójové kocky. Nakrájame rajčiny a tiež ich tam šupneme. Všetko si pekne dochutíme solou a čierným korením, môžeme pridať štipku tymiánu. Podĺa chuti tam pridáme čili omáčku.

  3. 3

    Na záver pridáme nakrájané zemiaky a čili papričky. Kto má rád viac štiplavé môže si dať aj štyri kúsky ako som uvádzal v surovinách. Ale pozor s tou čili omáčkou to je dosť pálivé. Jedným postrúhaným zemiakom guláš zahustíme a varíme pokiaľ nie sú zemiaky hotové. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu