Sójové mäso so špenátom a šampiňónmi

asined - bez fotkyasined, 25. septembra 2012
Sójové mäso so špenátom a šampiňónmi
Foto: asined

Keďže som všade nachádzala recepty so špenátom ako cestoviny a rizoto, tak som si vymyslela toto jedlo. Jem to s celozrným pečivom hlavne preto, že cestovín a ryže som už prejedená.

Suroviny

150 g
400 g
400 g
2 - strúčiky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Podľa návodu na obale si pripravíme sójové kocky. V druhom hrnci na masle pomaly roztápame špenátový pretlak (ten sa bude na malom ohni robiť cca kým nedokončíme ostatné veci). Nezabudnite občas premiešať.

  2. 2

    Na panvici si speníme cibuľku, keď bude urobená do sklovita pridáme šampiňóny (kto chce môže aj čerstvé huby) a necháme chvíľku dusiť. Pridáme soľ, korenie a rascu a rovnako tieto koreniny spolu s cesnakom pridáme k špenátu.

  3. 3

    K okoreneným šampiňónom pridáme sójové kocky, premiešame a necháme chvíľku spolu dusiť. Keď sa nám zo špenátu odparí časť vody pridáme ho k sóji a spolu necháme variť cca 5 min.

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu
Prosim Vas, naozaj si nemozete nastudovat nieco o tej soji? Z overenych zdrojov? Soja NEFERMENTOVANA je skodliva, jedine fermentovana soja (u nas napr je to sojova omacka) nie je skodliva. Toto jedlo by bolo zdrave bez tej soje, dokonca spravite lepsie, ak by to bolo s vajcom na tvrdom, syrom a podobne.

Pridaj komentár k receptu: