Smotanovo-čokoládové rezy

monda - bez fotkymonda, 16. marca 2013
Smotanovo-čokoládové rezy
Foto: monda

Smotanovo čokoládové rezy sú u nás vítané. Veľmi ich máme radi dosť často ich pečiem.

40 minút
na 180 °C

Postup

 1. 1

  Tak ako prvé si vyšľaháme žltky s cukrom, a postupne pridávame vlažnú vodu.Potom ked už to máme vyšľahané do peny , pridáme múku rozmiešanú s práškom do pečiva a nakoniec tuhý sneh z bielok zľahka zamiešame. Formu o priemere 22 cm si vymastíme tukom a posypeme múkou a dáme do nej cesto. Pečieme 40 minút na 180 stupňoch.

 2. 2

  Upečený korpus necháme vychádnuť a potom si ho prekrojíme 2 polovice. Pripravíme si plnku č.1 - čokoládová kupovaná Dr.Oetker- pripravíme si ju podľa návodu na obale.

 3. 3

  Plnka č.2 - smotanová --Zo smotany na šľahanie a vanilkového cukru si pripravíme tuhú šľahačku.Vmiešame do nej kyslú smotanu osladenú práškovým cukrom a nakoniec do smotanovej hmoty zašľaháme stužovač.

 4. 4

  A teraz si môžeme naplniť korpus.Na plát si nanesieme najskôr čokoládovú plnku a na ňu si dáme smotanovú plnku.Druhým plátom zakryjeme a stlačíme. Povrch korpusu si polejeme jednu polovicu čokoládovou polevou a druhú polovicu korpusu citronovou polevou. Vrch posypeme striebornými guličkami.Dáme stuhnúť do chladničky.

  Smotanovo-čokoládové rezy - obrázok 4
 5. 5

  Po stuhnutí si pokrájame na rezy. Chutia naozaj lahodne - mňam.

 6. 6

  V reze s citronovou polevou.

  Smotanovo-čokoládové rezy - obrázok 6
 7. 7

  A tento je v reze s čokoládovou polevou.

  Smotanovo-čokoládové rezy - obrázok 7

Diskusia k receptu