Smotanovo-čokoládové rezy

Autor receptu: monda

Smotanovo čokoládové rezy sú u nás vítané. Veľmi ich máme radi dosť často ich pečiem.

40 minút
na 180 °C

Postup

  1. Tak ako prvé si vyšľaháme žltky s cukrom, a postupne pridávame vlažnú vodu.Potom ked už to máme vyšľahané do peny , pridáme múku rozmiešanú s práškom do pečiva a nakoniec tuhý sneh z bielok zľahka zamiešame. Formu o priemere 22 cm si vymastíme tukom a posypeme múkou a dáme do nej cesto. Pečieme 40 minút na 180 stupňoch.
  2. Upečený korpus necháme vychádnuť a potom si ho prekrojíme 2 polovice. Pripravíme si plnku č.1 - čokoládová kupovaná Dr.Oetker- pripravíme si ju podľa návodu na obale.
  3. Plnka č.2 - smotanová --Zo smotany na šľahanie a vanilkového cukru si pripravíme tuhú šľahačku.Vmiešame do nej kyslú smotanu osladenú práškovým cukrom a nakoniec do smotanovej hmoty zašľaháme stužovač.
  4. A teraz si môžeme naplniť korpus.Na plát si nanesieme najskôr čokoládovú plnku a na ňu si dáme smotanovú plnku.Druhým plátom zakryjeme a stlačíme. Povrch korpusu si polejeme jednu polovicu čokoládovou polevou a druhú polovicu korpusu citronovou polevou. Vrch posypeme striebornými guličkami.Dáme stuhnúť do chladničky.
  5. Po stuhnutí si pokrájame na rezy. Chutia naozaj lahodne - mňam.
  6. V reze s citronovou polevou.
  7. A tento je v reze s čokoládovou polevou.