Slivkový koláč
Slivkový koláč

Slivkový koláč s krupicovým pudingom

dorisa - fotkadorisa, 8. novembra 2017
Slivkový koláč s krupicovým pudingom
Foto: dorisa

Jednoduchý koláč. Vyskúšala som nový BB puding krupicový.

20
porcií
25 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Postup

  1. 1

    V miske zmiešame obidva druhy preosiatej múky spolu s práškom do pečiva. Pridáme cukor, ochutený vanilínový cukor, mlieko, vajíčka, rozpustené maslo a vymiešame na redšie cesto. Podľa potreby dolejeme acidofilné alebo obyčajné mlieko. Cesto vylejeme do pripravenej formy, povrch uhladíme stierkou a naukladáme slivky, ktoré sme rozpolili a vybrali kôstku.

  2. 2

    Vanilkový krupicový BB puding pripravíme podľa návodu. Necháme ho trocha vychladnúť a potom ho nalejeme na slivky.

  3. 3

    Koláčik pečieme vo vyhriatej rúre na 180 st. asi 35 minút. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

evanaaa
@Dorisa , Vlastička, aj na tomto tvojom koláči by som si pochutila......zaujímavé, ten krupicový puding som si ešte nevšimla, ale iste je dobrý, snáď ho raz vyskúšam.
izabella929
@dorisa , netušila som, že je aj krupicový puding..moc toto nesledujem...ale veľmi často používam detskú krupicu namiesto pudingov do krému..je skutočne chutnejší ak pridám vanilku..iste bol chutný ak tvoj koláč..)
dorisa
@Evanaaa (8.11.2017 20:30)

Evi, ja som ho mala v balíčku z výhry,ale už som ho videla aj v obchodoch, je to sáčok, ako malý puding, nie krabička. Ďakujem za komentár.
dorisa
@Izabella929 (8.11.2017 20:35)

viď foto, Tento krupicový puding vytvoril na koláči inú chuť, ako obyčajný puding. Krupica s vanilkou je úžasná kombinácia chutí. Ďakujem za komentár.
haji
Takový puding jsem ještě nezaregistrovala a ani se u nás zatím neprodává. Hmm to jsou mi novinky. Receptík vypadá dobře!

Zaujímavé video z archívu TV Varecha