Slané palacinky s tvarohom

kustula - fotkakustula, 24. júla 2010

Je to dobrota pre vsetkych,robim ich casto,deti ich oblubuju a aj manzel!!!

15 minút
príprava
15-20 minút
na 160-180 °C

Suroviny

500 G
2 KS
1 mala lyzicka
PODĽA POTREBY
300 G

Postup

 1. 1

  VŠETKY SUROVINY DÁME DO MISKY,OKREM OLEJA A MLIEKA.POTOM PODĽA POTREBY PRIDÁVAME MLIEKO A DOBRE VŠETKO VYMIEŠAME,ABY TO NEBOLO ANI HUSTÉ ANI RIEDKE.

 2. 2

  ZAPNEME RÚRU,ABY SA NAM DOBRE VYHRIALA.PRIPRAVÍME SI PANVICU A DO NEJAKEJ MALEJ MISKY OLEJ A PIERKO NA MASTENIE PANVICE.PALACINKY SA ROBIA TAK ISTO AKO SLADKÉ PALACINKY. KEĎ BUDEME MAT PALACINKY HOTOVÉ,PRIPRAVÍME SI PLECH,KTORÝ VYMASTÍME OLEJOM. ULOŽÍME NAŇ DVE ALEBO TRI PALACINKY,TAK VEDĽA SEBA,MNE SA ZVYČAJNE ZMESTIA 4 PALACINKY NA JEDEN PLECH.POVRCH PALACINIEK NATRIEME TROCHOU OLEJA A DÁME NA KAŽDÚ PALACINKY TROCHU TVAROHU A OSOLÍME.NA VRCH DÁME ĎALŠIU PALACINKU.A TAKTO UROBÍME ASPOŇ 5 VRSTIEV.HORE, POSLEDNÚ PALACINKU TIEŽ TROCHU POKVAPKÁME OLEJOM. HOTOVÉ PALACINKY VLOŽÍME S PLECHOM DO ROZOHRIATEJ RÚRY A PEČIEME ASI 15-20MINÚT NA 160-180 STUPŇOV.

 3. 3

  POTOM ICH VYBERIEME Z RÚRY,NECHÁME TROŠKU VYCHLADNÚŤ A POKRAJAME NA TROJUHOLNÍKY A PODÁVAME. DOBRÚ CHUŤ!!! :) :) :)

  Jedlo

Diskusia k receptu

marienka44
Podla bodu c.1 som myslela, ze ked vsetko do misy treba dat, tak aj tvaroh ide do cesta. Az v zavere som sa docitala, ze asi vsetok tvaroh ide len na plnku. Mam pravdu? Obycajne cesto na palcinky nechavam stat pol hodinu, aby muka napucala. Tu nie je treba?
abend
Ja pridávam do palacinkového cesta aj trochu bublinkovej minerálky resp. sýtenej stolovej vody . Sú potom ľahučké a nadýchané.
kustula
Marienka44 - to nie je ani plna,co sa tyka tvarohu,to sa len tvaroh nanáša na palacinky a trochu sa osolí.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha