Slaná torta - futbalová lopta fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 30. mája 2015

Dnes som robila futbalovú loptu na slano - skúšala som čo poviete podarila sa? Podobá sa to na loptu a ihrisko?

180 minút
príprava

Suroviny

2 ks
2 balenia
500 g
200 g
300 g
200 g
500 g
4 ks
2 ks
Postup

 1. 1

  Čo potrebujeme.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Chlieb si spodok odkrojíme aby nám dobre lopta stála a rozkrojíme ho dva krát. Natrieme ho nátierkou ktorú sme si urobili nasledovne: Maslo,syr,cesnak a údenú papriku si dobre vymiešame a môžeme plniť.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Poukladala som šunku.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Znovu natrieme aby sa nám dobre lopta spojila a položíme na šunku. Potom znovu natrieme a poukladáme salámu.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Znovu natrieme a tak poskladáme loptu.Natrieme ju nátierkou aj dookola aby nám držala saláma a syr. Salámu si vykrojíme päť uholníky a syr šesť uholníky a začíname skladať.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Prvý rad syrový už máme hotový.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Ďalší rad medzi syr poukladáme päť uholníky salámové.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  No a už len doložíme šesť uholníky syrové a polky šesť uholníkov a lopta je hotová. Pokiaľ som urobila ihrisko som ju dala do chladničky. Ihrisko som urobila z toustového chleba. Poukladala na podložku natrela nátierkou, poukladala salámu a syr znovu natrela a poukladala ďalší toustový chlebík. Znovu natrela nátierkou položila loptu po jednej a druhej strane som urobila šesť uholníky salámové a iniciálky oslávenca na jednu stranu a na druhú stranu číslo - koľko má oslávenec rokov - zlatý vek. Posypala som pažítkou a hotovo. Mládenec je futbalista tak bola torta na želanie. A tu je hotová.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Mohla byť ešte pažítka aj po krajoch ale už čakali na ňu tak som už viac nestihla, ale myslím si že to nevadí. Hlavne aby sa páčila a chutila.

  Slaná torta - futbalová lopta (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

tatranka
Príma tortička Soni.Na Facobooku som sa ťa pýtala ako si robila loptu a čim si loptu plnila. Tu to máš krásne celý postup s prezentovaný.Sonička si veľká šikovnica.
Oslávenec futbalista bude mať určite radosť.Nevesta tiež pre syna futbalistu robila tortu-ihriska,ale robila ju na sladko.
No na budúce už budem vedieť,kde mám isť pre nápad na slanú tortu,pre futbalistu.Dávam5*. Veľmi zaslúžiš.
sonulienka
Ďakujem Martuška aj som Ti odpísala aby si sa mrkla sem tu máš postup aj na nátierku. Môžeš sa realizovať a dúfam, že sa Ti lepšie podarí ako mne.
bubaya
sonulienka, ukladám si do KK, hoci ju nikdy nebudem robiť. Toto dielo sa uplatí mať uložené a občas sa naň len tak pre potechu mrknúť. Sto klobúkov dolu.
rela
Máš môj veľký obdiv a 5*
helaxa
Krásna práca, prosila by som informáciu aký priemer má asi lopta.
Ďakujem
sonulienka
@pusta1 ďakujem, @helexa neviem či myslíš futbalovú loptu alebo celú tortu. Ak futbalovú tortu to žiaľ neviem to je podľa toho aký kúpiš chlieb ja som tento kúpila v Kauflande a veru presne neviem priemer asi okolo 15-18 cm. a čo sa týka ihriska tam som použila 7 radou toustový chlieb ale kraje som odkrojila. Ak ešte niečo napíš.
sonulienka
Ďakujem - robila som ju po prvý krát slanú a dala som ju ako som už písala trochu nižšie tak je to trochu akoby deformovaná ak ešte budem robiť budem múdrejšia a osadím ju vyššie aby nebola taká deformovaná a možno to bude vypadať lepšie.
valeri
Vynikajúci nápad, podarila sa Ti krásne. Pre chlapa - predpokladám - ako stvorená :-))
valeri
som aj ale ... :-)) veď aj píšeš, že pre mládenca
nika72
Soni super nafotene.....díky za super nápad si MACHERKA vieš si zo všetkým poradiť :-) (y)
sonulienka
@nika72 ďakujem. Vyskúšaj ako vidíš je to jednoduché, len to treba čas a trpezlivosť. Vymýšľam ako si pomôcť a niektoré recepty si aj trochu pomením tak aby mi vyhovovali. Ak urobíš nafoť a pošli mi. Budem sa tešiť, že som pomohla.
diusska
@Sonulienka Krásna tortička, hľadala som inšpiráciu na slanú tortu a táto je ako stvorená pre manžela, futbal miluje takže už za dva týždne ju skúsim urobiť k narodkám!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia