Šišky v rúre plnené džemom

mirian4 - fotkamirian4, 26. januára 2013
Šišky v rúre plnené džemom
Foto: mirian4

Je to super rýchla a hlavne "zdravá" varianta šišiek, ktoré neplávajú v tuku, pečú sa na papieri na pečenie v rúre...

24
porcií
60 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
250 ml
1 ks
50 g
3 PL
1 ks
štipka
1 kocka
3 PL (um)
 na posypanie
 na plnenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zamiesime si hladké cesto: múka, kvások, mlieko, maslo roztopené, 1 žĺtok, 3 PL cukru + vanilkový cukor, štipka soli. Necháme na teplom mieste vykysnúť. Pripravíme si väčší plytký plech s papierom na pečenie.

  2. 2

    Vykysnuté, rozdelíme na 2 časti: 1 časť vyvaľkáme a vykrojíme kolieska (na väčší plech mi vyšlo 24 ks na Facebook Miriam Štyriaková je odfotený celý plech), dáme na plech s papierom na pečenie. Na každé koliesko dáme lyžičku tuhšieho džemu. 2.časť vyvaľkáme a vykrojíme kolieska, ktorými prikryjeme tie na plechu s džemom a okraje jemne pritlačíme, aby nám džem pri pečení nevytiekol. Necháme podkysnúť 20 minút na plechu.

  3. 3

    Pečieme v rúre predhriatej na 180-200 stupňov cca 12-15 min. do zlatova. Ešte teplé ich potrieme roztopeným maslom s 3 PL rumu, necháme vsiaknúť a posypeme práškovým cukrom.

Diskusia k receptu

36 komentárov k receptu
@Mirian4 , vyzerajú úžasne, už sú v KK:-) len sa chcem opýtať, do kvásku použijem tých 250 ml mlieka,alebo to ide do cesta a na kvások ešte mám použiť zvlášť mlieko? ďakujem
Len neviem preco, vrchne kolieska sa mi v rure odlepovali. Kym kysli drzali spolu velmi dobre... Neviem kde som urobila chybu.
... na okrajoch by nemala byť múka a pred kysnutím treba okraje trošku postláčať, môžu sa okraje zvnútra aj potrieť vodou alebo vajíčkom aby sa zlepili ;-)
... na okrajoch by nemala byť múka a pred kysnutím treba okraje trošku postláčať, môžu sa okraje zvnútra aj potrieť vodou alebo vajíčkom aby sa zlepili ;-)

Pridaj komentár k receptu: