Shrekova polievka

bublika - fotkabublika, 20. júla 2010
Shrekova polievka
Foto: bublika

...alebo variácia tej klasickej brokolicovej

15 minút
príprava

Postup

  1. 1

    brokolicu rozoberieme na hlavičky, pokrájame aj tvrdú stonku, zalejeme vodou Luckou, pridáme vegetu, trošku korenia a nakrájanú jarnú cibuľku na drobno.všetko necháme zovrieť a na miernom plameni zmäknúť.nie moc dlho aby z toho nebolo škaredé nahnedlé čosi....

  2. 2

    odstavíme z plameňa. brokolicu zlejeme ale vývar z nej si necháme. zliatu brokolicu s cibuľkou pomixujeme na kašičku a zaprášime troškou múky aby nám polievočka trošičku zhustla.potom postupne mixujeme a pridávame vývar až nám vznikne požadopvaná hustota.necháme ešte prejsť varom, dochutíme muškátovým orieškom (najlepšie čerstvo nastrúhaný) prípadne soľou a je to....má to krásnu zelenú farbu a je to ľahšia a diétnejšia verzia klasickej brokolicovej polievky so smotanou :)

  3. 3

    No a keď je tam tá Lucka je to vhodné aj pre najmenších drobcov :) napríklad také malé na baterky ako mám doma :))

Diskusia k receptu

alzbetka2
ďakujem za tip a hlavne za "názov". budem mať zase vnúčence a nechcú brokolicu, takto hádam "zaberie"...
ejta
Som práve rozmýšľala, čo z tej brokolice, čo mám v chladničke....
hanina
Ja dávam brokolicu variť so zeleninovým vývarom, niekoľko ružičiek nerozmixujem a podávam s opečenou žemľou / na kocôčky/. Je hotová raz dva a výborná.
zdezda
Výborná brokoličková polievočka, aj my takú ľúbime :-) Bublika a keď napíšeš namiesto vody , Lucka vodu, budeš zaradená aj do súťaže :-)))
dasenica
ja miesto múky pridám zemiaky najemno nakrájane oni sa rozvaria alebo ich pomačkám vidličkou je to vhodné aj pre ,,bezlepkáčov"

Zaujímavé video z archívu TV Varecha