Šalátová polievka kyslá fotorecept

dorisa - fotkadorisa, 13. decembra 2010
Šalátová polievka kyslá (fotorecept)
Foto: dorisa

Od dnes opatrujem vnučku, keďže som kúpila šalát na dekoráciu "vianočných raňajok", tak som jej dnes na obed uvarila šalátovú polievku,ktorú má rada.

4
porcie
5 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
  na zápražku

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si suroviny. Hlávkový šalát dôkladne umyjeme.

  Šalátová polievka kyslá (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Z oleja a hladkej múky urobíme zápražku. Dolejeme vodu.

  Šalátová polievka kyslá (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pridáme nakrájaný šalát, osolíme, pridáme kôpor a dovaríme.

  Šalátová polievka kyslá (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Nakoniec primiešame kyslú smotanu a necháme prejsť varom. Dochutíme soľou(ak treba) a octom.

  Šalátová polievka kyslá (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  U nás je zvykom pri servírovaní polievky navrch dať opraženú slaninku. Dobrú chuť. Kedže celá polievka je pre vnučku, slaninka tam nie je:((((((

Diskusia k receptu

tatranka
Robievam túto polievku a u nás sa jej hovorí džufka.Hlavne ju robím v lete a jeme ju už len takú letnú.Slaninka tam patrí,tak ako píšeš.Šalát vhodím na samom konci,aby ostal chrumkavý a aby sa z neho nestal vechtík.Máme ju veľmi radi.
1x dosa
julica
zbožňujem túto polievku, ale rovnako ako @tatranka , šalát až na konci, aby z neho nebolo blato. varievame najmä v lete z čerstvého šalátu, ale mamina ho kedysi aj nakladala
tinca
mám ho rada hlavne vlete a studený
greatjanette
Milujem túto polievku, no ja ju robím na sladkokyslo, takže pridávam aj cukor. Škoda,že si Vás nemôžem adoptovať ako starú mamu, máte skvelé recepty a ja si ich všetky s láskou ukladám, máme rovnaké chuťové bunky, určite by sme si rozumeli. :)
dorisa
@julica , @tatranka , ja tiež nevarím dlho šalát, to som tam nepopísala. Ja aj iné jedlá,ako napr. domáce lečo nenávidím, ked je rozvarené, mne musí zeleninka trocha chrumkt. @greatjanette , a na vareche si tykáme, ok???
ejmepb
Ja som tiež nejedla kým som sa nevydala, moja už nebohá svokra ma na ňu dostala tým, že k nej varíme paprikáš krumple, s tými je to vynikajúce, naučil sa aj môj zať, tiež predtým nejedol.
marienka44
@Dorisa aj ja, ako ostatné, nevarím salat, len do odstavenej polievky /prívarku/ vhodim salat pokrájaný a zakryjem. On sa uparí, a le nevarí. Davam na chuť aj trochu cukru /chuťový katalyzátor/ a na zaver kôpor, ten sa tiez nevarí. Výborne s volským okom a chlebíkom.
1x dosa
hanach
Zo zdravotných dôvodov môjej zlatej mamičke /lekári doporučili ocot vždy trošku nechať prejsť varom aj kôpor tak ako v tomto receptíku/ a dal boh dožila sa 81 rokov a nechýbal jej vitamín ani ju nenadúvalo. Každý urobí ako mu to chutí a pozná to.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha