Cestovinový šalát
Cestovinový šalát

Rýchle mantı fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 11. mája 2019
Rýchle mantı (fotorecept)
Foto: cesminaz

Je to maličká cestovina v riedkom jogurte, ktorý je ochutený cesnakom, poprípade aj mätou alebo kôprom. Turci ju volajú aj RÝCHLE MANTI. Podáva sa studené ako príloha najmä k mäsitým jedlám.

20 minút
príprava

Suroviny

3 dl drobné
3 dl studená
500 g
za hrsť
2 veľké strúčiky
Na poliatie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si drobnú cestovinu (3 dl), najlepšie sa hodia maličké mušličky alebo kratučké rúrky ako mám tu ja. Potom hustý jogurt, vodu, veľké strúčiky cesnaku a čerstvý kôpor. Cestovinu si uvaríme, do jogurtu nastrúhame cesnak a kôpor pokrájame. Následne uvarenú cestovinu už len pridáme do vodou zriedeného jogurtu, do ktorého sme už pridali aj kôpor a soľ. Ak je jogurt prisladlý, treba dochutiť citrónom. Čo sa týka množstva vody na zriedenie, tú si môžete prispôsobiť. Ja to robím redšie, lebo manžel to má tak rád.

  Rýchle mantı (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Nakoniec ešte polejeme dobre olivovým olejom a môžeme podávať :-) Takto pripravené môže po pár hodinách zhustnúť, ale stačí ak prilejete vodu a zriedite to na vašu požadovanú hustotu :-)

  Rýchle mantı (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Táto príloha sa u nás podáva najmä k mäsitým hlavným jedlám, ale aj k lahmacunu, böreku a mäsovej pide. Výborne sa hodí aj ku grilovačke :-) Vlastne všade tam, kde vám to pasuje :-) Robieva sa čisto s cesnakovým jogurtom, alebo s pridaním kôpru či mäty. Jednoducho komu ako chutí, tak môže obmieňať :-)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Podobne aj u nás robíme s kôprom a ľadovým šalátom, ku grilovanému kuraťu. Tiež nám chutí.
Taketo podobne nam robieval nas dedko ako vnucencom... vacsinou to boli cestoviny ( kolienka ) ale s kyslou smotanou.
Skusim aj tieto tvoje, som si ista, ze nam to bude chutit.