Rýchla a lacná zimná nátierka

julica - fotkajulica, 19. decembra 2010
Rýchla a lacná zimná nátierka
Foto: julica

Klasika, naša nedeľná chladnička zíva prázdnotou, ešteže som si včera večer dala namočiť fazuľu. Polievka z nej však nebude, najskôr treba "chleba namazať". :)

10 minút
príprava

Suroviny

150 g, alebo farebná
 mletá
1 ks
1 PL
 môže byť aj

Online leták

Postup

  1. 1

    Vždy som robievala strukovinové nátierky zo sójových bôbov, tentoraz ma zlákala (z núdze cnosť) fazuľa, ktorú som krátko varila v čistej vode, po zovretí som ju zliala a ďalej varila s bobkovým listom a rascou. Viac opatrení proti nadúvaniu nepoznám :)

  2. 2

    Uvarenú fazuľku som rozmixovala s topeným syrom (použila som nejakú syrovú tesco nátierku v črievku a bohato stačila), namlela som korenie (dobré by bolo aj také hubové, ak máte), pridala horčicu a hotovo. Už som nesolila, lebo dijonská horčica je dosť slaná, pokojne sa môže pridať aj klasická - plnotučná.

  3. 3

    Pridávam ju sem, lebo táto nátierka má široké možnosti variácií, dá sa do nej rozmixovať cesnak, trošku cibuľky, červená kápia, pre klasikov oškvarky... získame tak množstvo chutnej a výživnej bielkovinovej nátierky, ktorá nám spestrí raňajky alebo večeru. Táto moja zrealizovaná verzia je skôr jemná, pre deti. Nebojte sa poštekliť fantáziu alebo posledné zásoby chladničky, tak ako ja. :)

Diskusia k receptu

dorisa
Zdravá pomazánka! Výborne. Receptík si ukladám.
marienka44
@Julica ,s akym mixerom si fazulu mixovala? Ponornym? Tie supky tam nie su viditelne? Chcela by som, aby bola hladka a prichute sa pridaju neskôr.
julica
@marienka , veru tak, ponornym. Pouzila som bielu fazulku, uvarila som ju naozaj do makka, a supky sa pekne podarilo rozmixovat, az na par ojedinelych :)
kuchticka
@julica , vdaka za recept, hned ukladam do KK. Mam rada vsetko so strukovin a zeleniny. Ved nam strukoviny nahradia maso.
tizian1cat
z cíceru som uz robila, z fazule este nie, mám plno susenej, idem hned namocit...
cica2
dobrý receptík...ukladám do kk:)
relo84
super to vyzerá, ja si ešte k tabascu doplním aj dáke to chilli :)
modrykamen
Môže sa robiť aj z uvareného cíceru, šošovice, koreňovej zeleniny.....
marianne69
už som namočila cícer,spravím z neho,ale neskôr vyskúšam aj fazuľu,len ja sa moc nekamarátim s taveným syrom,že by som trošku tvrdého najemnúčko nastrúhala_