Rožky v mlieku s jahodami

helena10 - bez fotkyhelena10, 16. júna 2022
Rožky v mlieku s jahodami
Foto: helena10

Moje dnešné neskoré raňajky...

Suroviny

2 ks
3 dl uvarené
1,5 PL
1 KL
1/2 KL
 čerstvé

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do misky natrhám rožky a dochutím - posypem cukrami. Zalejem vriacim mliekom. Do toho si nakrájam niekoľko čerstvých jahôd. Konzumujem teplé. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

farbuska
V detstve nám takto zvykli robievať rožky posypané makom a cukrom a poliate trochou masla. Najmä na Vianoce. Naši to volali makové pupáky.
helena10
Ďakujem za nahliadnutie rcp. Také raňajky - ako som pridala, ibaže bez čerstvých jahôd, nám mama robila tiež v detstve. Zúžitkoval sa starší chlieb pečený doma a neskôr aj staršie pečivo. Ľúbim to a raz za čas si to spravím... Aj mojím deťom som to v detstve robila.
Na Vianoce u nás nesmú chýbať makové domáce bobaľky.
Iný kraj - iný mrav. Pozdravujem.🤗
evanaaa
Práve bola na FB diskusia na otázku, kto jedával v mladosti rožky v mlieku, tak som napísala, že nielen v mladosti, ale napriek môjmu veku ešte aj teraz na raňajky si občas spravím......s ovocím som neskúšala.....aj moja mama to mala rada, no ešte viac jej chutil natrhaný maces do kávy (bielej).
helena10
@evanaaa , aj vo vyššom veku musíme jesť (z ľuftu nevyžijeme) a niektoré jedlá máme v obľube celý život .😋 Vďaka za milý ohlas. Pekný deň.🌞

sobon
Babina mi robila na prazdninach a volala to nadrobene rozky… mnam.. pekne spomienky
helena10
@sobon , aj my to voláme nadrobené rožky alebo nadrobený chlieb v mlieku. A podobne pekné spomienky má asi viacero varecháčov...
Ďakujem za príjemnú reakciu na môj recept.
Pekný nedeľu želám. 🌞


Zaujímavé video z archívu TV Varecha