Kokosová torta
Kokosová torta

Raffaello torta videorecept

laylastastykitchen - fotkalaylastastykitchen, 13. februára 2022
12-15 minút
na 190 °C
Raffaello torta (videorecept)
Foto: laylastastykitchen

Suroviny

100 g
100 g
200 g
10 g
110 ml
100 ml
4 ks
Plnka:
450 g
130 g
200 g
60 g
40 g
Zdobenie:
 (kokosové guľôčky)

Postup

  1. 1

    Oddelila som žĺtky od bielkov. K žĺtkom som pridala kryštálový a vanilkový cukor, olej a vodu. Toto som vyšľahala do penista. Primiešala som hladkú a mandľovú múku. Zvlášť v miske som vyšľahala bielky na tuhý sneh. Vyšľahané bielky som pridala k žĺtkovej zmesi a zľahka som premiešala, aby sa všetko pekne spojilo. Cesto som vyliala do dvoch okrúhlych foriem a piekla som vo vyhriatej rúre na 190 °C približne 12-15 minút. Upečené korpusy som nechala úplne vychladnúť.

  2. 2

    Na krém som vyšľahala zmäknuté maslo, ku ktorému som postupne pridala roztopenú bielu čokoládu, mascarpone, cukor a nakoniec kokos. Vyšľahala som hladký krém.

  3. 3

    Vychladnuté korpusy som rozrezala aby som dostala 4 pláty. Tortu som naplnila krémom a posypala kokosom z vrchu aj z bokov. Dala som na chvíľu do chladničky stuhnúť. Ozdobila som bielou čokoládou a domácimi Raffaello guľôčkami.

Diskusia k receptu

haji
Kokosové dobroty miluju, s krémem dvakrát a tento krém vypadá prudce jedle. Pěkný receptík. Jen velikost formy v textu chybí. Pak už jen vzorek ke kafíčku a budu se vznášet do kokosového nebe. Krásného Sv. Valentýna!!

Zaujímavé video z archívu TV Varecha