Plnené kokosky fotorecept

katarinalucanova - fotkakatarinalucanova, 15. januára 2018

Naše obľúbené.

50ks
porcií
60 minút
príprava
30 minút
na 160 °C

Suroviny

Kokosky:
3 ks
210 g
180 g
Linecké cesto:
230 g
140 g
70 g
1 ks
Krém:
250 g
200 g
Čokoldová poleva:
200 g
50 g
Okrem toho:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kokosky: Vaječné bielky s cukrom šľaháme nad parou do zhustnutia cca 12 - 15 minút. Necháme vychladiť a vareškou vmiešame kokos.

  Plnené kokosky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pomocou cukrárenského vrecka nastriekame malé kôpky na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme pri 160 stupňoch 8 - 10 minút. Otvoríme vrátka na rúre a sušíme 15 minút pri 50 stupňoch. Keď sa kokosky dajú pekne odlepiť od papiera, sú hotové.

  Plnené kokosky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Linecké cesto pripravíme zmiesením všetkých surovín. Cesto vyvaľkáme, vykrojíme kolieska a upečieme na suchom plechu. Krém: Čokoládu roztopíme nad parou. Necháme vychladiť ale nie príliš, aby znova nestuhla a vyšľaháme s maslom. Pomocou vrecka krém nastriekame na linecké kolieska. Vstrede necháme miesto na džem.

  Plnené kokosky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na takto naplnené kolieska jemne pritlačíme kokosku. Necháme stuhnúť v chlade. Čokoládová poleva: Čokoládu a stužený tuk rozpustíme nad parou.Spodok plnených kokosiek namáčame v čokoládovej poleve.

  Plnené kokosky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Keď čokoláda stuhne môžeme podávať.

  Plnené kokosky (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Nádherné ich máš. Ja som kokosky vzala na milosť pred troma rokmi, keď som ich prvýkrát vyskúšala a odvtedy, vždy, keď mám bielka, robím ich. Len linecké robievam kokosové, ale na tom nezáleží. Na vianoce som vykrojila hviezdičky, boli také iné a konečne sa mi podarila tá kokosová pusinka, lebo s tým som mala trošku problém.


@Danda3 (16.1.2018 12:16)
Krásné jich máš! Pro mě zázrak, bo já mám problém s vyvalováním a také se souměrností obecně. Neumím si představit, co by mně vyšlo zo sáčku, kolik a hlavně rozdíly mezi jednotlivými kopkami. Jediná pomoc, vytisknút v 3D tiskárni. oh