Pizza fotorecept

taxitaxi - fotkataxitaxi, 17. augusta 2014 12:35
Ďalšie recepty »
Pizza (fotorecept)Foto: taxitaxi

Dlho som skúšal rôzne recepty na pizzové cesto. Tento robím už stále.

4 ks
porcie
60 min
príprava
10 min
na 250  °C

Suroviny

Cesto:
1 kg (z Tesca)
5 PL
1 ČL
5 dcl
1 kocka
1 ČL
1 PL (nemusí byť)
Prílohy na 4 ks pizze:
40 dkg
10 dkg
50 dkg
1 ks
podľa chuti
podľa chuti
1 ks
Základná omáčka:
4 PL
1 PL
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Z 1dcl vlažnej vody, droždia a cukru urobíme kvások. Po cca 10 minútach ho vylejeme do misy v ktorej máme 500ml vlažnej vody, 5PL olivového oleja, soľ, 1 PL jogurtu / nemusí byť / a premiešame. Postupne pridávame múku a vypracujeme cesto. Ja si pomáham ručným mixérom. Nádobu prikryjem a nechám cesto vykysnúť. Po cca 30 minútach ho vyberiem na dosku, rozdelím na štyri časti a nechám ešte 10 minút podkysnúť. / Kedysi som cesto po vypracovaní dával do chladničky na cca 24 hodín a až potom som ho použil na prípravu pizze / . Ja osobne som však necítil žiadny rozdiel, tak som od toho upustil.

  Pizza (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď nám cesto podkysne dáme ho na plech vymastený olivovým olejom a vytvarujeme do tvaru pizze. Natrieme 1PL paradajkovej omáčky a ukladáme prílohy podľa chuti. Končíme syrom. Ja osobne na pizzu nedávam mozzarelu, nakoľko vždy púšťa veľa vody pri pečení.Pred pečením potriem okraje olivovým olejom zmiešaným s cesnakom.Robím vždy 4 ks pizze, tak preto si to všetko pripravím naraz.

  Pizza (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pizzu dávam na rošt na najnižšom možnom mieste v rúre, ale musí byť na rošte! Púšťam funkciu horný a spodný ohrev + ventilátor na maximálnu možnú teplotu u mňa 250°C a pečiem 10 minút. Po upečení hneď nakrájam na 8 ks.

  Pizza (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Iný pohľad...

  Pizza (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist