Pečená kačica s červenou kapustou a knedľou

peter9766 - fotkapeter9766, 11. októbra 2011
Pečená kačica s červenou kapustou a knedľou
Foto: peter9766

Kúpil som kačicu a pohľadal som na nete recepty. Našiel som a jeden je neskutočný. Knedľu a kapustu urobila moja manželka. Knedľa je robená na pare. Kapusta sa pripravuje klasicky (cibuľka, karamel, rasca, ocot).

300 minút
na 125 °C

Suroviny

2700 g
2 PL
1 PL
2 ks
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kačicu dobre umyjeme a vyčistíme. Narežeme kožu všade kde je viac tuku. Nasolíme deň vopred. Na soli nešetríme a pozatierame soľ rukou všade. Na druhý deň kačicu trochu opláchneme vodou od soli. Posypeme rascou. Celé jabĺčka vsunieme do vnútra kačice. Kačicu umiestnime do pekáča (ja som použili kovový), bez masti, prsiami hore. Vložíme ho do rúry a pečieme 4,5 hodiny pri 125 °C. Rúru ani pekáč počas pečenia neotvárame! Po tomto čase skúsime vidličkou, či je mäsko mäkké. Koža môže byť ešte svetlá, ale mäsko by už malo byť hotové. Odlejeme z pekáča prebytočný tuk. Otočíme kačicu prsiami dole a potrieme ju prichystaným medom rozpusteným v teplom výpeku. Zvýšime teplotu na 200 °C a pečieme v odkrytom pekáči 15 minút. Potom kačicu opäť v pekáči pretočíme, natrieme medovou vodou a pečieme na rovnakej teplote ešte 15 minút, pokým nemá koža zlatohnedú farbu.

    Pečená kačica s červenou kapustou a knedľou - obrázok 1

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
V nedeľu sme mali úplne rovnaký obed....a kačičku som piekla presne tak isto, aj čas súhlasí, len teplotu som dala 150stC, ale to závisí aj od rúry....bola fantastická, mäkkučká, voňavá, aj kosti sa strihali ako papier.....už robievam len takto pomalým pečením a používam liatinový pekáč....+ kapusta na karameli s brusnicovým džemom a domáci knedlík, tak to je teda papaníčko....ešte dobre, že nie tak časté......
nebolo treba žiadne prilievanie vody,či vývaru,iba nasolená a rascovaná kačička :)) ....pečiem v tescomáckom nerezovom pekáči,na dochrumkava dopečenie vyberiem podložku,ktorá k tomu patrí dám s kačkou na vrchnák a z oboch strán opečiem ako v solárku :-DDD
O takomto postupe pečenia kačky som už veľa počula,len som sa bála či mi to pri takej dlhej dobe pečenia nezhorí.Ako čítam tak to funguje.No budem musieť vyskúšať.Môžem takto piecť aj v úplne obyčajnom pekáči???Myslím smaltovanom.
Kačicu netreba ničím podlievať. Tuk čo sa tam vytopí je treba dokonca odliať. Ja som tiež tomu neveril, ale riskol som to a taktiež som neotváral rúru a ani som za celý čas na ňu nepozrel. Tuk spolu s výpekom som odlial do inej nádoby a nakoniec samotný tuk som lyžicou pozbieral do inej nádoby a dal do chladničky. Je super s chlebom keď stuhne.
@peter9766 ja robím podobne s jablkom vnútri, nakoniec potriem medom, ale nie tak, že by som na ňu nekukla. Asi treba vyskúšať. Zdá sa mi na kačku veľmi dlhá doba pečenia 4.5 hod. to je skôr na hus, kačka je jemnejšia upečie sa skôr. To je len môj názor...
Ano, hovorí sa , že hus či kačka sa pečie tak dlho, koľko váži, plus pol hod. naviac, ale nepíšu pri akej teplote, určite najmenej 180-200st.C, ale tu je práve to, že sa pečie pri nízkej teplote 150-160 stupňov, preto je dlhší ten čas a aj výsledok primeraný k tomu.
Na tento recept som zbalila svojho muza :D
Dostal k narodeninam aj s najkomplikovanejsou tortou aku som kedy piekla. Robila som to a doteraz robievam s loksami a k tomu cervena kapusta s vinkom podlievana a karamelizovana.
Vrelo odporucam vsetkym.
Co sa toho pecenia tyka: potvrdzujem. kolko kil, tolko hodin plus pol hodinka a najprv tych 150 stupnov, na zchrumkavenie 180-200.
Zajtra sa ide na vec :)

Pridaj komentár k receptu: