Paprika v oleji

palma - fotkapalma, 19. augusta 2015
Paprika v oleji
Foto: palma

Komerčný recept
Možností ako spracovať papriku je niekoľko - od varenej, pečenej až po slovenskú klasiku lečo. Jedným z menej bežných spôsobov je naložiť Zobraziť celý popis
Komerčný recept
Možností ako spracovať papriku je niekoľko - od varenej, pečenej až po slovenskú klasiku lečo. Jedným z menej bežných spôsobov je naložiť ju do oleja. Základom je kvalitný olej a zdravé plody papriky.

15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

5 kg
1,5 l
0,5 l
200 g
100 g
300 ml

Postup

  1. 1

    Papriky umyte, zbavte jadra a semiačok a nakrájajte na približne rovnaké plátky a povarte asi 2 minúty v náleve. Papriku vyberte, dajte do pohárov a nálev nechajte prevrieť. Horúcim nálevom naplnťe poháre, otočte viečkom dole a nechajte vychladnúť v deke.

  2. 2

    Náš tip: Pri voľbe oleja, ktorý je podstatnou zložkou receptúry, odporúčame siahnúť po výberových repkových olejoch Raciol z prvého lisovania. Práve vďaka šetrnému spôsobu prípravy si zachovávajú dôležité živiny a vitamíny a zároveň sú všestranne využiteľné pri príprave jedál.

Diskusia k receptu

mariamka
urcite by som neriskovala len otocenie hore dnom, aj ked je zaliata horucim nalevom, a este mi tam chybaju koreniny /korenie cierne cele, nove, bobk. list..
nadia56
@mariamka , tu niet co riskovat, my takymto sposobom zavarame aj uhorky a aj ovocie, nic sa nepokazi, zavaranie v suchom dunste bezne pouziva mnoho ludi
1x 45678

Zaujímavé video z archívu TV Varecha