Ovsené sušienky

mitzy - fotkamitzy, 28. júna 2017
Ovsené sušienky
Foto: mitzy

Chutia podobne ako Hobbitky :)

15
porcií
10+30 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

2 hrnčeky
125 g
1/4 hrnčeka
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Hrnček = 300 ml. Ovsené vločky som rozmixovala na múčku tyčovým mixérom. Pridala som zmäknuté maslo, vajce a cukor. Vypracovala som kompaktné cesto a vyformovala bochníček, ktorý ostal odpočívať polhodinku v chladničke.

 2. 2

  Zapla som rúru, vybrala cesto a začala tvarovať z cesta sušienky s priemerom 6,5 cm a hrúbkou 1 cm. Cesto je sypkejšie kvôli tomu, že rozmixované vločky nie sú ako hladká múčka, ale sušienky išli pekne vytvarovať prstami. Hotové sušienky som kládla na plech s papierom na pečenie. Šup do pece! Piekli sa slabú polhodinku.

 3. 3

  Sušienky sú po upečení chutné, s maslovou príchuťou, sladké akurát, nie sú tvrdé, ale chutne chrumkajú. Nerozpadávajú sa, netreba sa báť, aj keď pri formovaní mi tiež napadlo, že možno sa budú lámať. Pekne držia tvar. Ku kávičke, čajíku kedykoľvek doobeda.

  Ovsené sušienky - obrázok 3
 4. 4

  Ak vyskúšate, prajem dobrú chuť!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Dnes som skúsila tvoje sušienky.Sú výborné.Nabudúce skúsim s orechmi,teraz som sa držala podľa receptíku.Pekný víkend:-)


2x mitzy, haji
odskúšané, pridala som štipku škorice a vanilk.príchuť pre vôňu, tekvicové a slnečnicové jadierka, cukor som dala brezový - výborné, piekla som iba 15 minút na 175°C, ale to si musí každý odhadnúť podľa svojej rúry...
2x mitzy, nadas