Bylinný nápoj
Bylinný nápoj

Očistná kúra zo žihľavy

ancicka - fotkaancicka, 24. apríla 2017
Očistná kúra zo žihľavy
Foto: ancicka

Suroviny

 (mladé výhonky)
Postup

 1. 1

  Nazberáme si výhonky mladej žihľavy - asi 10 centimetrové.

 2. 2

  Opláchneme, dáme do fľaše (ja som použila 2-litrovú fľašu, naplniť až po vrch) alebo džbánu a zalejeme studenou vodou. Necháme 1 - 2 dní v chladničke postáť. Potom precedíme do žbánika. Je úžasne osviežujúca. Vodou môžme naplniť ešte raz a necháme deň v chlade. Zlejeme a potom vymeníme aj žihľavu.Z tohto obsahu 2 l fľaše je niečo viac jak 1 l tekutiny.

  Očistná kúra zo žihľavy - obrázok 2
 3. 3

  Ked si to robí jedná osoba pre seba je dobré si urobiť za týždeň tak 2x,ako píšem v bode2 .Potom dva týždne prestávka. Je známe,že ani čaj sa nesmie piť často,lebo riedí krv.Tak isto v studenej vode sa žihľava vyluhuje ,tak preto prestávka.

 4. 4

  Odporúča sa piť raz za dva týždne. Kúra osvieži a zaručene prospeje. Žihľava je močopudná, detoxikuje a prečistí organizmus.

Diskusia k receptu

haji
Určitě je to zdravá dobrota, které se musí využít, dokud je žihlava mladá. Pokud je z dobrého a zdravého protředí, je to moc fajn. Ten chudák, který dal jednu hvězdičku, by žihlavu potřeboval v jiné podobě a na jiná místa. Též je to ozdravné a splňuje to tag : bylinky, liečivá, jarné, zdravie, domáce liečivá a rýchlé. Krásný den přeji bez rozdílu všem!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia