Obyčajná polievka

finczi - fotkaFinczi, 8. júla 2014 19:28
Ďalšie recepty »
Obyčajná polievkaFoto: finczi

Dnes boli na obed strapačky s kyslou kapustou. Vodu, v ktorej boli strapačky vyvarené, som využila na polievku.

25 min
príprava

Suroviny

2 l približne
1 PL
1 ks
 podľa množstva vývaru
podľa chuti (peper)
podľa chuti
1 ks menší
1-2  ČL
podľa chuti
1 hrsť
TIP: Sledujte Varecha.sk na YouTube www.youtube.com/varechaTV

Postup prípravy

 1. 1

  Strapačky som zliala do osobitného hrnca, nechala som aj trošku strapačiek v polievke. Kým som pripravila svoje jedlo, voda z vyvarených strapačiek pomaly vrela. Na panvičku som dala trošku masti, kúsok slaninky pokrájanej na kocky a pokrájanú cibuľu strednej veľkosti. Kožu z toho kúska slaninky + menší bobkový list som vložila do strapačkovej vody. Slaninka sa škvarila, cibuľka tiež a tá vôňa...!

  Obyčajná polievka - obrázok 1
 2. 2

  Po asi 5 minútach som pridala hrsť suchej drobnej cestoviny / mala som hviezdičky / a pražila som asi 5 - 7 minút. Posypala som mletou paprikou, premiešala som a zaliala zhruba 0,5 l vody. Premiešané som vliala do polievky, ktorú som pri prevretí dochutila peprom a soľou. Povarila som, kým nebola cestovina do polovice uvarená. Pridala som majoránku. Polievka sa ešte povarila pár minút. Na tanieri sa môže pridať petržlenová vňať /ja to robím rada/, podávať sa môže aj s pečivom, chlebom, osúchmi / tými výbornými z Varechy .../

  Obyčajná polievka - obrázok 2
 3. 3

  Dúfam, že Vám bude chutiť, polievka je výdatná, hustá a naozaj jednoduchá. V ťažších časoch je využitie surovín bez zbytkov rozumným spôsobom hospodárenia v mnohých rodinách.

Recept je zaradený do tagov:


Inšpirácie z nových receptov
TOPlist