Zelerový šalát
Zelerový šalát

Nízkosacharidové ruské vajce fotorecept

lea24 - fotkalea24, 19. januára 2021
Nízkosacharidové ruské vajce (fotorecept)
Foto: lea24

Upraviť inšpirácie na Vareche tak, aby bolo ruské vajce vhodné aj pre diabetikov nebolo také ťažké. Pri diabetickej diéte nie sú práve najvhodnejšie zemiaky, Zobraziť celý popisUpraviť inšpirácie na Vareche tak, aby bolo ruské vajce vhodné aj pre diabetikov nebolo také ťažké. Pri diabetickej diéte nie sú práve najvhodnejšie zemiaky, tak som ich nahradila zelerom. Zeleninu môžete pridať tak, ako ste zvyknutí vo svojich šalátoch. Na zníženie tukov je jogurt veľmi vhodná náhrada majonézy.

4
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

150 g
1 ks
2 ks
 (sterilizovaná)
 (sterilizovaný)
100 g
4 ks uvarené

Online leták

Postup

 1. 1

  Zeler pokrájame na malé kocky a povaríme v osolenej vode. Po scedení prudko ochladíme prepláchnutím studenou vodou. Ukončíme tak proces mäknutia. Uhorky a cibuľu pokrájame na malé kúsky.

  Nízkosacharidové ruské vajce (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Mäkkú salámu pokrájame na tenké rezance.

  Nízkosacharidové ruské vajce (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pridáme hrášok a mrkvu bez nálevu, cca 150 g. Jogurt podľa potreby, aby to malo tú správnu konzistenciu. Šalát dochutíme nálevom z uhoriek, osolíme a okoreníme. Tatárska omáčka môže, ale nemusí byť. Ja som dala 1 PL.

  Nízkosacharidové ruské vajce (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Uvarené vajce a pripravený šalát naservírujeme na tanier (alebo do misky) a zdobíme. Keď čakáme návštevu tak kreatívne, keď chceme rýchlo večerať, tak môže byť i skromnejšie :).

Diskusia k receptu

kvakac
Takéto nízkosacharidové vajíčka aj ja veľmi ľúbim - mňam.
cesminaz
Ruské vajce som nejedla už cca.21 rokov :-)) Túto tvoju verziu niekedy vyskúšam, vdaka.
1x malusa
mata3636
Takýto so zelerom mi chutí najviac, ja som raz vyskúšala aj s bielou reďkovkou a zelerom, veľmi dobré. Hokaido, karfiol, kaleráb - to už nie. Mám v pláne na nedeľu, šalátu urobím viac a bude šunka v aspiku :-))