Orechové guľky
Orechové guľky

Nepečené orechové guľky bez lepku

novalim - fotkanovalim, 17. decembra 2022. Komerčný recept.
Nepečené orechové guľky bez lepku
Foto: novalim

Máte vo zvyku piecť vianočné dobroty na poslednú chvíľu? Potrebujete chutné a jednoduché recepty? Presne taký je náš recept na nepečené orechové košíčky bez Zobraziť celý popisMáte vo zvyku piecť vianočné dobroty na poslednú chvíľu? Potrebujete chutné a jednoduché recepty? Presne taký je náš recept na nepečené orechové košíčky bez lepku. Použili sme naň naše bezgluténové keksy Limky, ktoré pomleté s vlašskými orechami a rozpustenou kvalitnou čokoládou vytvorili spolu luxusný dezert. Ozdobiť ho stačí trochou hotovej orieškovo-čokoládovej nátierky a máte napečené.
Zdroj: www.novalim.sk

20 ks
porcií
30 (+ chladenie) minút
príprava

Suroviny

1 bal.
75 g
50 g kvalitná (aspoň 50 %)
75 g
100 ml
130 g mleté
3 PL
Na obaľovanie:
 najemno nasekané
Postup

  1. 1

    V menšom kastróliku za stáleho miešania necháme spolu roztopiť maslo a čokoládu s cukrom a vodou. V miske zmiešame pomleté keksy s orechami. Do suchých ingrediencií vmiešame ešte teplú čokoládovú zmes a varechou spracujeme na cesto. Odložíme do chladničky aspoň na hodinu a necháme stuhnúť.

  2. 2

    Z tuhého cesta potom vytvarujeme menšie guľky, obalíme v najemno nasekaných vlašských orechoch a uložíme do košíčkov.

  3. 3

    Do každej guľky opačnou stranou varechy urobíme jamku hlbokú asi 1 cm. Orieškovo-čokoládovou nátierkou naplníme cukrárske vrecko s tenkou ozdobnou špičkou a krúživými pohybmi každú jamku naplníme. Hotové guľky opäť uložíme do chladu aspoň na dve hodiny.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia