Naši utopení fotorecept

hrky - fotkahrky, 8. marca 2014
Naši utopení (fotorecept)
Foto: hrky

Túto záležitosť máme veľmi radi a často si ju aj pripravujeme, najlepšie vo veľkom množstve, ale dlho nevydrží :)

45 minút
príprava

Suroviny

1,5 kg
1,5 kg
0,5 litra
1 liter
1 ks (alebo Zelko)

Postup

 1. 1

  Ošúpeme si špekačky, prekrojíme na polovice, nakrájame cibuľu na polmesiačiky, ošúpeme si cesnak- čiže klasická príprava surovín, ktoré budeme používať. Popritom si pripravíme aj zálievku z deka - 1liter vody uvaríme s 0,5 litrom octu a do toho vsypeme deko a povaríme 5 minút. Necháme ho vychladnúť, kým ho použijeme

  Naši utopení (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Postupne do zaváraninového 4l pohára alebo takéhoto pohára na to určeného, ukladáme vrstvu cibule a špekačiek. Vždy začíname vrstvou cibule a tiež na vrchu končíme cibuľou.

  Naši utopení (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na každú vrstvu cibule dávame 3ks bobkového listu, 5 guličiek čierneho korenia, 5 cesnakov a 3 feferónky, alebo sušené chilli ako v tomto prípade. My máme radi štipľavejšie, takže ak nemáte také radi, dajte menej, alebo vôbec. Vždy podľa chuti.

  Naši utopení (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Takže končíme vrstvou cibule, nezabudneme na "bobkáč", korenie a cesnak a zalejeme dekom. Dáme do chladu a podľa chuti konzumujeme cca po 3 dňoch. Ak nevydržíte, pustite sa do nich už na druhý deň ráno,tak ako my :) Dobrú chuť prajeme !

  Naši utopení (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
mb
mb
utopence, to je moje. skusal ich niekto nalozit aj s kyslou kapustou?
rulik
to sú chute, to sú chute , asi naložím a tie špekáčiky s očkami slaniny...
nika72
mňam,slinky som si utrela ....dala by som si :-)
bozulka
Tiež tak robím,ale pridávam aj maličké kyslé uhorky,pár kúskov.
používateľ nemá avatar
ik
ik
@Mb (8.3.2014 13:15)

My pravideľne nakladáme s hlávkovou kapustou, nakrájam cibuľu a kapustu, premiešam a prekladám so špekáčikmi. Kapusta chutí ešte lepšie ako cibuľa.mňamka...
evicka63
takže už neviem koľkokrát som ich robila a sú fantastické, idem ich robiť opäť, kúpila som si v Orione takú dózu na tieto fajnôtky (takú pritláčaciu) a keďže sme len dvaja tak stačí aj z polovičnej dávky a hlavne dóza sa zmestí do chladničky :-)