Muffiny plnené pudingom

monnikka - fotkamonnikka, 28. októbra 2012
Muffiny plnené pudingom
Foto: monnikka

Muffinky sú u nás vďačnou maškrtou, robievam ich na mnoho spôsobov, ale najviac sa mi osvedčili tieto. Základný recept na cesto mám od vareškárky Lakiri - muffiny najlepšie na svete, výstižný názov, lebo odkedy som ich objavila sú pre nás najlepšie, ale vždy ich niečím plním, najčastejšie pudingom, tie sú u nás na 1. mieste, alebo plním zavarenými jahodami či broskyňami.

Suroviny

1 ks
cca 3/4 hrnčeka
1/2 hrnčeka
1/4 hrnčeka
1/2 hrnčeka
1 ks
1 PL
1/2 sáčku
100 g nasekaná
PLNKA:
350 ml
1 ks
3 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najprv si uvaríme puding na plnenie, kým nám chladne pripravíme si cesto.

  2. 2

    Do 300 ml hrnčeka vysypeme puding, po vrch hrnčeka dosypeme múku, túto sypkú zmes dáme do misy, pridáme kypr. prášok, cukor, kakao, polovicu nasekanej čokolády, sypkú zmes premiešame, pridáme mlieko, vajce a olej, vymiešame.

  3. 3

    Do košíčkov pripravených v plechu na muffiny dáme časť cesta, potom uvarený puding cca kopcovitú čajovú lyžičku a zalejeme zase cestom, aby tak do 2/3 bol košíček naplnený, na vrch nasypeme nasekanú zvyšnú čokoládu a dáme piecť na 180 stupňov približne 20 minút. Z tejto dávky mi vyjde 15 - 16 košíčkov /podľa veľkosti košíčkov/, keďže plech na muffiny mám na 12 kusov, tak tie zvyšné dávam do zdvojených papierových košíčkov a pokladiem ich na vrch plechu do medzier, tieto tak nenarastú, lebo košíčky povolia, ale na chuti to nič nemení. Čo sa týka uvareného pudingu, všetok sa neminie, nedávajte veľa do košíčka, lebo potom vrchom muffiny vyteká a nevyzerá to pekne, mne sa to prvýkrát stalo, keď som neodhadla koľko ho mám dať.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Zákusky

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Takéto muffinky sa mi ozaj páčia, už mi na ne aj sliny tečú, pudingové mám rada, tak hneď aj idú do kolónky Muffiny.
Ďakujem, za chutný tip. Puding som doma nemala, tak som tam dala tvaroh. Tieto krásne muffinky som spravila pre môjho miláčka, keď príde z roboty, ako prekvapenie :)