Linecké pečivo
Linecké pečivo

Linecké vajíčka s citrónovým krémom

Jana Štrbková
mesačník Varecha, 11. apríla 2022
Linecké vajíčka s citrónovým krémom
Foto: Shutterstock

Anglický lemon curd cream je výborný citrónový krém, ktorý je kráľovskou náplňou do keksíkov, rolád, tort aj palaciniek. Pripravte si ho s nami a Zobraziť celý popisAnglický lemon curd cream je výborný citrónový krém, ktorý je kráľovskou náplňou do keksíkov, rolád, tort aj palaciniek. Pripravte si ho s nami a naplňte ním linecké pečivo.

20 ks
porcií
60 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
200 g
400 g
4 ks
2 ČL
Na obalenie:
1 bal.
3 PL
Citrónový krém (300 g):
4 ks bio
150 g
100 g
6 ks

Online leták

Postup

 1. 1

  Cesto: Z preosiatej múky, cukru, mäkkého masla, zo žĺtkov a z nastrúhanej citrónovej kôry vypracujeme cesto. Zabalíme ho do fólie a pol hodiny chladíme.

 2. 2

  Cesto rozdelíme na polovice. Z jednej časti na pomúčenej doske vyvaľkáme plát hrubý asi 3 mm. Vykrojíme spodnú časť vajíčok. Vyvaľkáme aj druhú časť cesta a vykrojíme vrchnú časť vajíčok s otvorom v strede. Ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie.

 3. 3

  Pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C asi 12 minút dozlatista. Ešte horúce pečivo obaľujeme v zmesi vanilkového a práškového cukru.

 4. 4

  Citrónový krém (lemon curd): Nad vodný kúpeľ postavíme misku, do ktorej dáme vytlačenú šťavu a strúhanú citrónovú kôru, krupicový cukor a mäkké maslo. Miešame, kým sa maslo nerozpustí. Pridáme žĺtky a šľaháme 15 minút do zhustnutia.

 5. 5

  Spodnú časť lineckých vajíčok natrieme citrónovým krémom, prikryjeme vrchnou časťou s otvorom a jemne pritlačíme. Citrónový krém môžeme skladovať tri dni v uzavretom pohári v chladničke.

Diskusia k receptu