Lievance Halloween fotorecept

salyoval - fotkasalyoval, 29. októbra 2011
Lievance Halloween (fotorecept)
Foto: salyoval

Chcela by som pripomenúť recept, ktorý pobavý nielen deti ale aj dospelých .Tieto lievance sú klasické, ale aj klasický recept sa dá oživiť, aby trošku rozveselil maškrtníkov. S veľkou radosťou pomáhajú pri tomto recepte aj deti. Užijete si veľa zábavy.

20
porcií
20 minút
príprava
1 minút
na 100 °C

Suroviny

400 g
2 lyžičky
2 ks
600 ml
2 ks
100 g
100 ml vyšľahaná
30 ks (zuby)
20 ks (oči)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do misy dáme hladkú múku, pridáme prášok do pečiva, vajce, mlieko, soľ a nastrúhané jablká a premiešame kým nebude hladké cesto. Cesto má byť hustejšie ako na palacinky. Na rozpálenom oleji vyprážame malé lievance do zlatista .

  Lievance Halloween (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Hotové potrieme lekvárom, napichneme 4 mandle, priložíme druhým lievancom. Šľahačkou spravíme dva kopčeky na vrch lievaca, položíme na šľahačku čučoriedky a máme očká . Dobrú chuť .

  Lievance Halloween (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Veľa zábavy

  Lievance Halloween (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Jéžišmárja, jak som sa zľakla!
Pekné sú, vtipné a aj dobré. Určite ich urobím, lebo mi budú stačiť 2 kusy, vnúčence sa budú báť prísť vypýtať si dupľu - aspoň ušetrím! Ukladám do KK, hihi sú veľmi zlaté také zubaté lievance.
Lievance sa chystám robiť a stále to odkladám, len nemám pri sebe žiadne deti, no, možno sa aj muž zľakne a dá pokoj! Podobné som robila s jabĺčkami, len nie zubaté, ale dala som len žĺtka a potom do toho ešte sneh, ale aj takto stačia.

Pridaj komentár k receptu: