Kysnuté z hruškovým lekvárom

mracik9 - fotkamracik9, Prešov, 5. júla 2013
Kysnuté z hruškovým lekvárom
Foto: mracik9

Navarila som perfektný hruškový lekvár,tak som ho potrebovala vyskúšať,poviem Vám,bola to dobrotka.

90 minút
príprava
35 minút
na 200 °C

Suroviny

600 g
400 g
200 ml
250 g
4 PL
3 ČL
1 kocka
1 ks
250 ml
250 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Tu ťažšiu prácu som zverila mojej pomocníčke pekárničke.Najprv som pridala tekuté,potom sypké suroviny,keď sa spojilo dohromady,priliala som rozpustené maslo asi 3/4.Zbytok som nechala na potieranie.Asi po hodine som cesto premiesila a nechala ešte raz podkysnúť.Odobrala som asi 1/3 cesta,rozdelila a z jednou časťou som vystlala vymazanú okrúhlu formu.Na hrubo som natrela hruškovým lekvárom.Druhú časť som vyvaľkala do kruhu a mriežkovacím valčekom som prešla jedným smerom po ceste.Jemne som ho natiahla a položila navrch.Okraje som spolu zlepila.Do medzierok som naukladala černice a dala som piecť.

    Kysnuté z hruškovým lekvárom - obrázok 1
  2. 2

    Z ostatného cesta som urobila buchty,jedny boli z hruškovým a druhé z lekvárom od Izabelky.Základ tvorili zbytky melóna,do ktorého som pridala jahody,čučoriedky a marhule,poviem Vám bála som sa,ale dopadlo to perfektne.Nemám fotky postupu,pôvodne som to neplánovala sem pridať,ale ten koláč a aj tie buchty boli také dobré,že so sa rozhodla sa s Vami podeliť.

    Kysnuté z hruškovým lekvárom - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
A recept na ten perfektný hruškový džem by nebol? Každý rok neviem čo s hruškami, páliť sa mi to moc nechce, lebo sud už mám plný sliviek, a hruškový je dobrý na valašské frgále...
veru pridaj, aj u nás býva hrušiek neúrekom, nech sa nenudíme.
toto bude dobrota, aj frgál je najlepší hruškový ;-)