Kysnuté z hruškovým lekvárom

mracik9 - fotkamracik9, 5. júla 2013
Kysnuté z hruškovým lekvárom
Foto: mracik9

Navarila som perfektný hruškový lekvár,tak som ho potrebovala vyskúšať,poviem Vám,bola to dobrotka.

90 minút
príprava
35 minút
na 200 °C

Suroviny

600 g
400 g
200 ml
250 g
4 PL
3 ČL
1 kocka
1 ks
250 ml
250 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Tu ťažšiu prácu som zverila mojej pomocníčke pekárničke.Najprv som pridala tekuté,potom sypké suroviny,keď sa spojilo dohromady,priliala som rozpustené maslo asi 3/4.Zbytok som nechala na potieranie.Asi po hodine som cesto premiesila a nechala ešte raz podkysnúť.Odobrala som asi 1/3 cesta,rozdelila a z jednou časťou som vystlala vymazanú okrúhlu formu.Na hrubo som natrela hruškovým lekvárom.Druhú časť som vyvaľkala do kruhu a mriežkovacím valčekom som prešla jedným smerom po ceste.Jemne som ho natiahla a položila navrch.Okraje som spolu zlepila.Do medzierok som naukladala černice a dala som piecť.

    Kysnuté z hruškovým lekvárom - obrázok 1
  2. 2

    Z ostatného cesta som urobila buchty,jedny boli z hruškovým a druhé z lekvárom od Izabelky.Základ tvorili zbytky melóna,do ktorého som pridala jahody,čučoriedky a marhule,poviem Vám bála som sa,ale dopadlo to perfektne.Nemám fotky postupu,pôvodne som to neplánovala sem pridať,ale ten koláč a aj tie buchty boli také dobré,že so sa rozhodla sa s Vami podeliť.

    Kysnuté z hruškovým lekvárom - obrázok 2

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
A recept na ten perfektný hruškový džem by nebol? Každý rok neviem čo s hruškami, páliť sa mi to moc nechce, lebo sud už mám plný sliviek, a hruškový je dobrý na valašské frgále...
kimlo,tak ta hruškovica by sa tiež zišla,ale ten lekvár nič zložité,sladúčké a dozreté hrušky ošúpem,odvážim, pokrájané dám variť do hrnca, keď sú rozvarené pridám na kilo hrušiek dáš 800 g cukru zmiešané zo želirujúcim prípravkom 2v1,šťava z pol citróna a pár kvapiek vlastnej vanilkovej esencie.Ešte vriaci naplním do pohárov,zatvorím,prevrátim hore dnom, nechám otočené asi pol hodiny a postavím naspäť.
izabella929,ten hruškový je výborný,ale aj ten druhý v buchtách bol podľa tvojho receptu výborný,trochu som si ho síce upravila,ale chutil perfektne :))
mesiar50,ani ja som o tom nepočula,ale skúsila som a poviem ti,bol dobrýýý :))
návod som písala hore pre kimla,dúfam že zrozumiteľne :))
mimka946,najprv tu citrónovú šťavu s esenciou,ten cukor zmiešam z práškom, postupne pridám do lekváru,musíš stále miešať,aby sa ti neurobili hrčky,povarím ešte asi 2 minúty a plním do pohárov.
Ale do frgálov sa dáva hruskova plnka - lekvár? zo susených hrušiek.Nemá niekto dobrý a pokiaľ možno aj rýchly recept prosim Vas?

Pridaj komentár k receptu: