Kysnuté bezlepkové koláče
Kysnuté bezlepkové koláče

Kysnuté bezlepkové koláče s ovocím a mrveničkou

novalim - fotkanovalim, 23. septembra 2022. Komerčný recept.
Kysnuté bezlepkové koláče s ovocím a mrveničkou
Foto: novalim

Viete, prečo máme všetci tak radi kysnuté bezlepkové koláče s ovocím? Lebo ich môžeme jesť po celý rok. Dajú sa pripravovať s čerstvým ale Zobraziť celý popisViete, prečo máme všetci tak radi kysnuté bezlepkové koláče s ovocím? Lebo ich môžeme jesť po celý rok. Dajú sa pripravovať s čerstvým ale aj mrazeným ovocím. A tá mrvenička! Tej musí byť veľa a nepoznáme nikoho, kto by ju nemal rád. My sme tentoraz z našej múky Promix Beta pripravili čučoriedkové kysnuté bezlepkové koláče. Beta sa super hodí na kysnuté, dobre sa s ňou pracuje a navyše je obohatená o prírodné minerály a obsahuje aj jablčnú vlákninu.
Zdroj: www.novalim.sk

4 - 8 ks
porcie
60 (+ kysnutie) minút
príprava
30 minút
na 190 °C

Suroviny

300 g
1 PL
200 ml vlažné
100 g
4 PL
1 ČL
2 ks
Na mrveničku:
100 g
70 g
1 ČL
2-3 PL
Ďalej potrebujeme:
200 g
1 ks (na potretie)
Postup

 1. 1

  Cesto na tieto kysnuté bezlepkové koláče sa pripravuje veľmi jednoducho a bez miesenia. Odporúčame začať ho pripravovať neskôr večer, keďže kysne cez noc a pečenie dokončujeme ráno. Všetky prísady vrátane bezgluténovej múky Promix Beta dáme do väčšej misy, varechou ich premiešame (najprv suché prísady a potom k nim pridáme mokré prísady). Miešame, kým sa všetky ingrediencie prepoja a vznikne lepkavá guľa cesta. Takto pripravené cesto len prikryjeme potravinárskou fóliou a necháme ho cez noc na kuchynskej linke kysnúť.

 2. 2

  Ráno vyklopíme cesto na pracovnú dosku, ktorú sme pomúčili bezlepkovou múkou. Rozdelíme ho na 4 (ak chceme väčšie koláče) alebo na 8 kusov. Každý kúsok cesta prstami roztlačíme na kruh s vyššími okrajmi a položíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Do stredu cesta spravíme priehlbinku, do ktorej dáme čučoriedky a jemne ich vtlačíme do cesta.

 3. 3

  Okraje cesta potrieme rozšľahaným vajcom a potom celé kysnuté bezlepkové koláče posypeme mrveničkou. Tú si pripravíme tak, že v miske zmiešame uvedené prísady lyžicou a potom cesto rukou mrvíme na mrveničku.

 4. 4

  Koláče pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 190 stupňoch asi 25-30 minút do zlatohneda. Najlepšie chutia čerstvo upečené, ak ich nezjete, zmrazte si ich.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia