Kváskové šišky fotorecept

homemadetastywithlucy - fotkahomemadetastywithlucy, 5. februára 2017

V poslednom čase som sa zamilovala do kváskovania. Rada skúšam nové recepty a ešte radšej si ich sama vymýšľam. A tak vznikol aj tento recept na šišky.

24
porcií
300 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

Štartér:
2 PL
150 g (na kysnuté cesto)
150 ml
Cesto:
350 g (na kysnuté cesto)
160 g
80 ml
40 gs
1 ks
1 čl
1 PL
Navrch:
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Večer si zarobíme štartér z 2 PL lyžíc materského kvásku (ja som použila ražný), 150 g múky a 150 ml vlažnej vody. Zmiešame najlepšie v sklenenej mise a prikryjeme potravinovou fóliou. Cez noc necháme prekysnúť na teplom mieste.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Ráno si v mixéri z vykysnutého kvásku, múky, mlieka, rozpusteného vychladnutého masla a ostatných surovín vymiesime pružné nelepivé cesto. Ja som ho miesila približne 10 minút.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Cesto prikryjeme utierkou a necháme vykysnúť asi 3 hodiny na teplom mieste.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vykysnuté cesto som si preložila na na pomúčenú dosku a rukami roztiahla do obdĺžnika vysokého asi 1 cm.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pohárom som povykrajovala šišky, rozložila som ich na plech vyložený papierom na pečenie. Prikryla som ich utierku a nechala ešte 3/4 hodinu nakysúť.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Po nakysnutí som do šišiek prstom urobila do stredu dierky. Do hrnca som dala medzičasom rozpáliť dostatočné množstvo oleja.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Postupne som vyprážala šišky v rozpálenom oleji, kým mali krásnu zlatú farbu.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Šišky som nechala vychladnúť na mriežke.

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Nakoniec som navrch dala lyžičku džemu podľa chuti. Teraz to vyhral čučoriedkový a marhuľový. Posypala som práškovým cukrom a skvelý sladký obed bol na svete :) Dobrú chuť!

  Kváskové šišky (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
Kváskové recepty mě zajímají, vidím, že rozkvašuješ ražný kvások hladkou pšeničnou múkou. Hezky ti šišky vyšly, jsi šikulka! Tento recept je tvůj první na Vareche? Mám pocit, že jsi nějaký recept vkladala 31.1.2017.
Zdravím! Ďakujem za super recept na kváskové šišky! Páčia sa mi, že sú bez vajec! Cesto krásne nakyslo, presne ako je uvedené. Dodržala som postup a výsledok stál za to! Dnes urobené! Určite ich budem robiť častejšie, mali u nás v rodine úspech! Nech sa Ti darí a ešte veľa receptíkov z kvásku uvítam!
@haji (2.11.2019 13:07)

Hahaha.Haji mile rada by som ti zabalila,keby si bola bližšie.Ale odporúčam ti ich urobiť.Stačí aj s polovičnej dávky.Ja som robila také malinké,tak ich je viac.Manžel na posedenie zjedol asi 8 :-))))


@jack (2.11.2019 13:30)
Jsi zlatá! Blahé paměti jsem dělala podle @siisa , chutnaly. Se musím brzdit, byla bych za tu dobu co znám Varechu širší než delší. 8 kousků jako tvůj manžel bych dala též klidně, u takovýchto dobrot nemám brzdu. A tak je líp, když slintám do klávesnice. Krásný víkend přeji tobě i celé rodině. U nás vítr a začalo pršet, nejlíp je doma v teplíčku.

Pridaj komentár k receptu: