Kuracie stehná s fazuľou

janazjarku - fotkajanazjarku, 20. septembra 2010

Veľmi zdravé jedlo :-) , lebo obsahuje hydinu i strukovinu. Zdravý spôsob prípravy - dusenie. Rýchla príprava zaručuje úsporu energií a má nepopierateľnú výhodu veľmi rýchlo je zjedené, lebo je samozrejme veľmi chutné :-)

2
porcie
10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks
2 ks
400 g
100 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vykostené kuracie "horné" stehná nakrájame na širšie rezance a orestujeme na oleji do biela. Po orestovaní okoreníme mletým čienym korením a znížime teplotu varu. Dve väčšie cibule nakrájame na kocky a zasypeme orestované stehná a jemne rovnomerne cibuľu posolíme, aby zhora pustila šťavu , prikryté dusíme . Pozor prvých 5 minút nemiešame /netreba sa báť neprihoria :-)/ Týmto spôsobom by sa mala vytvoriť vlastná šťava. V prípade, že je cibuľa málo "šťavnatá" môžeme podliať teplým kuracím vývarom, alebo prevarenou vodou , aby sa mäsko nezľaklo :-) Kuracie mäso stačí dusiť 30 minút. Pred ukončením dusenia asi 5 minút vysypeme jednu konzervu bielej fazule a jemne premiešame. Podávame s kvalitnou cestovinou mne sa osvedčili "vretienka". Podľa chuti si môžeme bielu fazuľu zameniť červenou a vtedy sa do jedla "pýta" aj kukurica. Tak a je navarené !! Dobrú chuť k zdravému obedu po prípade večere :-)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Toto skúsim. Jednoduché a určite veľmi dobré. Možno by som pridala trošku rajčín. Kým je ešte sezóna.
Kuracie masko zo stehien mam velmi rada, radsej ako prsia. A v takejto kombinacii s fazulkou a cestvinou som este neskusala. Diky!