Ovsená kaša
Ovsená kaša

Kaša z ovsených vločiek

elixir - fotkaelixir, 7. januára 2018
Kaša z ovsených vločiek
Foto: elixir

Už som tu dlho nebola, začnem teda receptom, ktorý zvládne aj školák. :) Aj keď i ten sa dá spraviť tak rôznorodo. Kolega na služobke robieval raňajky a jeho ovsená kaša strčila do vrecka tú, ktorú som občas varila ja...a stali sa z nej moje obľúbené raňajky.

1
porcia
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

1,5 dl (drobné)
2 dl
1 čl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na prípravu tohoto receptu treba drobné vločky (Kleinblatt). Tie sa uvaria rýchlejšie domäkka než klasické vločky. Do malého hrnca treba nasypať vločky, zaliať mliekom, premiešať a nechať zohrievať, kým mlieko nezačne vrieť. Počas zohrievania sa o vločky netreba starať, takže je čas očistiť a pripraviť ovocie.

  2. 2

    Kašu dovaríme, keď je v hrnci ešte stále na povrchu vločiek trochu mlieka, nemalo by byť kompletne vyvarené. Dáme na tanier, pridáme ovocie, poprášime škoricou a pokvapkáme lyžičkou medu. Budem sa tešiť, ak sa podelíte o vaše varianty.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Krásné foto! Vločková kaša snese i vodu místo mléka, takže i vegánský by receptík mohl být.
1x elixir
Vitaj milá @Elixir :-) Výborné a jednoduché.Ja som presne pred pár dňami tiež robila ovsenú kašu z tych jemnych vločiek,ale ja som dala do nej dobre vela strúhaných jablk,tak v polovici varenia,aby sa to dovarilo a zhustlo spolocne/naraz.Dala cukor,škoricu a trocha citronovej štavy na zvyraznenie jablkovej chuti rovno donho.A potom na tanierikoch som este posypala niektore škoricou a niektore len čistým holandským kakaom :-) Bolo to super ;-) Krasny den a pozdravujem!
1x elixir