Kapustové omelety

jatanika - fotkajatanika, 15. marca 2011
Kapustové omelety
Foto: jatanika

Rýchle a bezmäsité... Recept som kedysi kdesi opísala. Už neviem kde.

4
porcie

Suroviny

4
10 g
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kapustu nakrájame najemno (ja som aj sparila vriacou vodou, nechala pár minút postáť a scedila). Vajcia rozšľaháme so soľou, pridáme múku, kapustu, korenie a zamiešame. V panvici upečieme 4 omelety. Dáme na tanier, preložíme na polovicu. Podávame so zemiakmi a zeleninovou oblohou.

  2. 2

    Ja pečiem omelety na vymastenej teflónovej panvici. Pomaly, na slabom plameni, z oboch strán. Ale omelety robím nanajvýš dvakrát, trikrát do roka. Skutočne na to nie som odborník. Spôsob pečenia si teda zvoľte každý sám.

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
@milan2 , no ja som kapustu smažila len toľko čo omeletu - a to skutočne neviem presne koľko - podľa farby omelety. Kapusta bola taká "chrumkavejšia", ja mám však zeleninu takto radšej. V pôvodnom recepte sa dávala nesparená kapusta a z mladej kapusty by som to tak urobila aj ja. Možno, ak niekto má rád veľmi domäkka upravenú zeleninu, mal by kapustu najskôr trochu opražiť samostatne. Asi to treba skúsiť.
Blahoželám,dúfam,že ju dostane skôr ,pretože ja som ju ešte nedostala z pred dvoch týždňov,jarné upratovanie som si musela zabezpečiť sama...

Pridaj komentár k receptu: