Kapustové fliačky fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 10. marca 2016
Kapustové fliačky (fotorecept)
Foto: babkamt

Robila som šunkové fliačky. Tak som to využila a pre seba som spravila trochu kapustových fliačkov.

Postup

 1. 1

  Z hrubej múky, jedného vajca a trochy vody som zarobila cesto. Dobre som ho vymiesila, nechala som ho prikryté odpočinúť pol hodiny. Rozdelila som si cesto na tri časti. Každú som na tenko vyvaľkala. Môžu sa použiť aj fliačky u obchodu - je to rýchlejšie:-)

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na čistej kuchynskej utierke cesto nechám trochu obschnúť.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Jedno cesto preložím na dosku, trochu ho ešte pomúčim, pokrájam na pásiky široké 6 -7 cm, ukladám na seba. Ponáhľala som sa, preto som nemala čas nechať cesto dostatočne obschnúť.Pokrájala som ho na pásiky, potom na štvorčeky s hranou asi 0,5 cm.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pokrájané som osiala od prebytočnej múky.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Preložila som ho na dosku, aby sa mi ľahšie prekladalo do vriacej osolenej vody.Varila som ich asi 3 minúty.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Uvarené som pomastila rozpustenou domácou bravčovou masťou.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Nastrúhala som polovicu hlávky kapusty.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Do hrnca, kde budem dusiť kapustu, som dala 1 pl oleja a 2 pl cukru. Cukor som nechala skaramelizovať.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Pridala som strúhanú kapustu,trochu som ju osolila,podusila som ju do mäkka s asi 50 ml vody. Keď bola kapusta mäkká, nechala som odpariť prebytočnú tekutinu.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  Do podusenej kapusty som pridala uvarené fliačky. Tie som ešte posypala škoricovým cukrom. No a obed mám hotový. Nerobím ich často, takže som si obed vychutnala:-)

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  Recept na šunkové fliačky: http://varecha.pravda.sk/recepty/sunkove-fliacky-fotorecept/24743-recept.html Kým mi cesto schlo, pomlela som si uvarené údené mäso na šunkové fliačky.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 11
 12. 12

  Upečené. Už môže obedovať aj manžel.

  Kapustové fliačky (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

monty469
Vyzerá to lákavo, také domáce fliačky to hej, nedala by som sa 2-krát núkať:-) 5*
patroveckypitrs
Veru som ich dlho nemal vďaka za pripomenutie. S tým škoricovým cukrom som ešte nejedol, musím skúsiť. To sú na sladko? Ja ich robím s rascou mletou na slano. Inak sa mi to páči 5*.
terinka55
Úplne si mi narobila chute! Výborné jedlo v každom prípade. 5***** s pochvalou :-)
klukodvody
Flíčky krásné, uložím a děláme i s mákem nebo tvarohem, ořechy a také s pracharandou.
Pracharanda jsou sušené hrušky tak jako křížaly - sušená jablka.
No a ty flíčky se posypou pracharandou a strouhaným perníkem a polijí máslem a jsou boule za ušima.
mesiar50
Pripravila si veľmi chutne vyzerajúce jedlá.Musím sa priznať,že tá verzia na sladko ma ,,priťahuje" viac.Šikulka si jednoznačne.
Kk,☆ ☆ ☆ ☆ ☆
evanaaa
Toto je moje! Fliačky, (aj granatír), kapustové, šunkové.......radšej ako rezne! Len som ich dávno nemala, tie šunkové ano, ale na kapustové sa dlhoooo chystám. Ale nie na sladko, aj keď sladké jedlá mám rada, kapusové fliačky len na slano, teda s tým cukrom sladko-slano, tak ich aj mama robievala, kapustu strúhala úplne najemno. Už mi len ostáva si ich uvariť.
havino
ja na sladko, ako máš recept, len som ich nejedla asi aj dobrých 10 rokov, ale mám dni, ked si na ne spomeniem a dala by som si, no len samej sebe akosi nedoprajem
babkamt
@Monty469 (10.3.2016 09:53)

ja ich mám rada. Nerobím ich často, lebo manžel ich nechce a variť len pre seba? No tentokrát som na ne dostala neskutočnú chuť:-)
@Patroveckypitrs áno, tieto sú na sladko. Aj tvoja verzia na slano musí byť dobrá. @Terinka55 to, že som ti narobila chute ma teší:-) @Klukodvody ja robievam rezance posypané makom zmiešaným so slivkovým lekvárom, tvarohom aj s orechmi. Chcela som sa ťa spýtať, čo je pracharanda, no nižšie si to vysvetlil S pracharandou by som si dala povedať:-) @2010 jej, ďakujem za obrázok. Ty si ich mal na slano so slaninkou. Tvoje jedlo vyzerá lákavo.@Izabella929 súhlasím. @Mesiar50 ja šunkafleky zjem, ale radšej si dám tak ako ty sladké:-) @Evanaaa tiež som ich dávno nevarila. Možno aj dva - tri roky. Doteraz som ich jedla len na sladko. Hádam by som ich už mohla skúsiť raz aj na slano. @Havino ja mám ten istý problém. Variť len pre seba sa mi väčšinou nechce. No pri robení fliačkov som si na ne spomenula. Mala som doma pol hlávky kapusty, čo mi zostala zo šalátu, tak mi nič nebránilo, aby som si ich spravila. Mala som ich na obed aj na večeru:-)
garanco
Tiež ich mám rada na sladko, robievam ich najmä v lete, ale so škoricovým cukrom som ešte nejedla, musím si to zapamätať a neskôr urobiť:-))