Jemné rozprávkové rezy

ailuj82 - fotkaailuj82, 7. februára 2014
Jemné rozprávkové rezy
Foto: ailuj82

Chcela som niečo čokoládové s banánmi. Už som robila rozprávkové rezy čo sú aj tu na vareche a plnka mi veľmi chutila, len som Zobraziť celý popisChcela som niečo čokoládové s banánmi. Už som robila rozprávkové rezy čo sú aj tu na vareche a plnka mi veľmi chutila, len som chcela aj čokoládovú piškótu.... Toľko som ju hladala, až som si vymyslela a bola jemná ako pierko... :)

30 minút
príprava

Suroviny

180 g (Lidl)
180 ml
5 ks
1/2 hrnčeka
1/2 hrnčeka
1/2 hrnčeka
1 ks
1/2 dcl
Plnka:
140 g
100 g
500 ml
150 g (Milka)
250 g
120 g
1 pl
2 pl
Postup

 1. 1

  Hrnček má objem 300 ml. Do hrnca dáme nalámanú čokoládu a mlieko. Na miernom ohni zohrievame do rozpustenia.

 2. 2

  Celé vajcia vyšľaháme s cukrom, postupne pridávame olej a mierne vychladnutú rozpustenú čokoládu s mliekom. Poriadne vyšľaháme a pridáme obe múky a prášok do pečiva. Premiešame. Plech vytrieme maslom a vlejeme cesto. Pečieme vo vyhriatej rúre 15-20 min. /skúsime špáratkom/.

 3. 3

  PLNKA: z masla a múky si urobíme svetlú zápražku, zalejeme mliekom a uvaríme hustú kašu. Do horúcej pridáme čokoládu a za obšasného miešania necháme vychladnúť. Maslo vymiešame s cukrom a pridávame postupne vychladnutú kašu. V rume rozpustíme kakao a zašľaháme tiež do plnky.

 4. 4

  Na vychladnutú piškótu natrieme 1/2 plnky, uložíme nakrájané banány, natrieme zvyšok plnky a vrch ozdobíme. Ja som piekla piškótu v štvorcovej tortovej forme -24x24 cm, prekrojila som ju a naplnila....

  Jemné rozprávkové rezy - obrázok 4

Diskusia k receptu

eviana
Čokoláda a banány - to je super kombinácia... a lentilky sú skvelým bonusom ... mňam :)
ailuj82
Ďakujem. Koláčik bol veľmi chutný. Možno na foto vyzerá piškota sucho, určite nebola, bola vláčna :)
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia