Hrubozrnná paštéta fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 29. apríla 2020
Hrubozrnná paštéta (fotorecept)
Foto: kvakac

Mate radi paštétu? Ja áno. Toto mám recept od nemenovaného výrobcu.

10
porcií
20 minút
príprava
120 minút
na 70-80 °C

Suroviny

575 g mleté (mix hovädzie - bravčové)
300 g
100 g surová
25 g (82 %)
120  ml (33 %)
Koreniny:
10 g
10 g
1 PL
1 PL
1/3 KL
1 PL (alebo biely kryštálový)
1 KL (nemusí byť)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kuracie pečienky so slaninou, smotanou a maslom rozmixujeme na hladko. Pridáme k mletému mäsu (oká 3 mm) plus koreniny. Všetko dobre zmiešame, miešame tak dlho až sa vytvorí lepivá súdržná hmota.

  Hrubozrnná paštéta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Teraz to môžeme dať do pohárov a do pary. Ďalšia možnosť je dať to do sáčku a do šunkovaru, ako robím ja. Vrch sáčku uzavrieme a nasadíme vrchnák s pružinou. Necháme postať v chlade aspoň 2 hodiny. Potom to dáme variť podľa teplomeru na 70 - 80 °C na teplomere je to vyznačené červenou farbou. Varíme dve hodiny tak, že vrch šunkovaru nie je vo vode. Po tejto dobe to dáme prudko ochladiť. Až potom otvoríme šunkovar a prebytočnú vodu vylejeme a znovu chladíme v chladničke aspoň 12 hodín.

  Hrubozrnná paštéta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Potom už len krájame a degustujeme. Málo chleba, veľa paštéty, lebo od chleba sa priberá. Malá rada na záver - nikoho nevolajte na návštevu, lebo vám to zjedia. Je to totiž nebo a dudy.

  Hrubozrnná paštéta (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Nic proti ničemu, právě jsem snědla banán a teď se musím dívat na tvůj receptík. Jsem paštékožrút. Sice opatrný, ale jsem. Slintám a aj slzy mi vyskočily!
Krásná práce a ještě krásnější fotečky!!
Dám na tvoju radu, keď to máš odskúšané: Málo chleba, veľa paštéty, lebo je fakt pravda, že od chleba sa priberá a nikoho nezavolám na návštevu, lebo ak to teda všetko zjedia, keď je to nebo a dudy... a ja čo potom budem mať? V sobotu spravím.