Hrk-hrk torta alebo trasená torta

anik - bez fotkyanik, 19. augusta 2010

Veľmi rýchle..

Postup

 1. 1

  Ak niekto chce, nemusí si korpus pripravovať doma, ale kúpiť. Vtedy to je naozaj rýchle.

 2. 2

  Piškóta: Žítky a cukor vyšľaháme do penista pridáme olej a vodu a ďalej chvíľu šľaháme, z bielkov urobíme tuhý sneh. Vyšľahanú penu zo žítkov vlievame do snehu a zároveň pridávame aj múku zmiešanú s práškom do pečiva. Vylejeme do vymastenej väčšej tortovej formy a pečieme vo vyhriatej rúre na 180°C.

 3. 3

  Plnka: Do uzatvárateľnej nádoby si dáme šľahačku, puding bez varenia a ovocie. Uzavrieme a trasieme dovtedy kým sa masa v nádobe prestane hýbať. Keď korpus vychladne, natrieme túto masu naň.

 4. 4

  Plnka 2: Vyšľaháme šľahačku so stužovačom a vanilkovým cukrom a natrieme na prvú masu a posypeme grankom alebo nastrúhanou čokoládou.

Diskusia k receptu

celka
Tento dort jse už jedla a je výborný.
1956
Je výborná, ja ju robievam z ananásu pokrájaného na kocky/zaváraný/ a puding dávam vanilkový. Je chutnejší a lepšie to vypadá.
tetuska
vynikajúce s rôznym ovocím, rýchla príprava...
cajiky
@Anik : fantasticky sa mi podarilo to piškótové cesto podľa Tvojho receptu,- ľahučké a nadýchané, mňam :o))
astheart
Já vůbec netuším, jestli se dá v Česku koupit pudink bez vaření......!!! Musím to zjistit.

gabinka1
Tak toto je najobľúbenejší koláčik môjho manžela aj všetkých návštev.. Robievam ho vždy z čokoládového Creme Ole pudingu bez varenia a mandarínok...
narciska
ja ho idem zajtra robiť prvý krát ale ja budem plnku robiť z dvojtej dávky lebo mám veľký plech a na vrch idú dve vyšľahané práškové šľahačky.