Hríbová omáčka

anina6 - fotkaanina6, 8. októbra 2013
Hríbová omáčka
Foto: anina6

Ak potrebujem dobre a rýchlo navariť, siahnem po hubách a spravím omáčku. Najlepšia je samozrejme z čerstvo nazberaných, ale môžme použiť aj mrazené. Ja ju varím z kozákov, ktoré si vlastnoručne nazbieram, u nás ich voláme červeňáky a najviac sa ich tu vyskytuje, hlavne pod brezami.

10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Huby si nakrájame a prepláchneme studenou vodou. Ak nemám čerstvé, používam aj mrazené, ktoré prepláchnem teplou vodou. Na oleji si spením cibuľu, jemne osmahnem a pridám rascu asi pol lyžičky.

  2. 2

    Potom pridám odkvapkané huby, posolím, okorením a opražím. Ked sú huby opražené, podlejem troškou vody a ešte chvíľu podusíme.

  3. 3

    Pripravíme si smotanu, v ktorej rozhabarkujem asi 1 PL hladkej múky a huby zahustím. Ked nám omáčka prevrie, odstavím. Na záver ešte dávam na zjemnenie lyžičku masla. Podávame s cestovinou, knedľou a môže byť aj mäsko. Mne sa zvýšili od nedele kuracie prsia, tak som to takto skombinovala, a poviem vám, fajnotka.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
... opäť "prudkojedlá fajnotková lakokocinka" v domácom východniarskom predvedení, milá @anina6 ku ktorej sa nechám "surovo" pozvať aj o 1/2 noci! Takéto lahodné dobroty "na mašelku aj na šmetanke" varievali moja babička Lady Ann a jej dve dcérky, moja mamka Aňuci a jej sestra, moja krstná Ančinénika, ktorá celý život naplnený prácou a starostlivosťou o 6 detí, prežila v Stropkove (jedna z jej dcér, mimochodom tiež "Anina", je lekárkou v Humennom)!!!
Kombináciu húb a smotany milujem... ale namiesto kyslej mám radšej šľahačkovú smotanu. Výborné a isto nesmierne chutné jedlo si veru navarila, chválim :)