Hokejové bôčikové rolky

amelie - fotkaamelie, 15. februára 2014
Hokejové bôčikové rolky
Foto: amelie

Tento recept mi poslal bratanec Šaňo, vraj teraz niet času na vyváranie... Aj on ho dostal od niekoho z Česka, takže to vyzerá na putovný návod. Ak ste ho dostali aj vy, tento môj si nevšímajte:-))) Ako som kúpila, tak predávam, u nás po rolkách nezostalo ani stopy, tak možno bude chutiť aj vašim chlapom:-)))

Suroviny

1200 g
400 - 500 g
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si potrebné suroviny. Ak nemáte čerstvý chren, môžete použiť sterilizovaný.

  Hokejové bôčikové rolky - obrázok 1
 2. 2

  Mäso nakrájame po dĺžke na pásy hrubé asi 1 cm. V mise zmiešame jogurt s chrenom, osolíme a dobre premiešame. Pásiky bôčika dobre obalíme v zmesi, skrútime do tvaru slimáka a poukladáme tesne vedľa seba do nevymasteného pekáčika.

  Hokejové bôčikové rolky - obrázok 2
 3. 3

  Ak zo zmesi niečo zostane, nalejeme ju na rolky. Pekáčik zakryjeme alobalom a pečieme 45 minút v rúre predhriatej na 180°C. Potom teplotu znížime na 140°C a pečieme ďalších 30-40 minút. Nakoniec alobal odstránime a pokračujeme ešte asi 20 minút, kým sa mäso na povrchu neopečie. Teplotu zvýšime podľa potreby. Podávame s chlebom, pečivom alebo so zemiakmi varenými v pare. Ak stihnete, pridajte na tanier aspoň kúsok šalátu alebo inej zeleniny:-)

  Hokejové bôčikové rolky - obrázok 3

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
@amelie , krásny putovný recept, si zlatá, že si sa podelila, verím tomu, že u nás bude miznúť podobnou rýchlosťou ako u Vás :) Už aj putuje do mojej KK, ďakujem :) 5*
Konečne zdravé jedlo. Jogurt, chren,.... . Páči sa mi, skúsim piecť vonku na ohni, keď už tá jar prišla. U nás včely lietajú.
veď ja som tušila,@salinka , že to jedlo je nielen putovné, ale navyše aj večné:-)))) manžel so synom si natreli aj masť na chlieb a sťažovali sa, že jej bolo málo...
vyborny "hokejovy" recept, vcera by nam urcite chutili, taka dobrota si zasluzi aj pekny hokej, s bocikom neni problem, uvidime s tou hrou :))

Pridaj komentár k receptu: