Handrová polievka

janina45 - fotkajanina45, 5. marca 2012

Minulý týžden som náhodou pozerala na PRIME PROSTRENO a tam jeden zo sutažiacich varil tuto polievku.zaujala ma pretože su tam aj hríby a tie mám velmi rada.

Suroviny

3ks
1ks
1ks menší
asi za hrst  alebo čerstvé
2ks
asi 3pol.lyžice
troška

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zeleninu si očistíme ,pokrájame na menšie kusky a dáme varit ( asi 3l vody) osolíme.Do druhého hrnčeka dáme varit hríby.Ked je zelenina uvarená tak ju tyčovým mixérom rozmixujeme, pridáme hríby a osolíme a okoreníme ,ja som dala aj hríbovy bujon. Nakoniec si na panvicu dáme olej ,krupicu a chvílu posmažíme potom prilejeme rozšlahané vajcia a miešame aby sa nám to spojilo.ked je hotové vareškou posekáme na drobné kusky a pridáme do polievkya nechame ešte asi 3min. prejst varom.A už len dozdobíme petržlenovou vnatou..

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
Pri tom názve mi poskočil žalúdok, ale s odhodlaním som začala čítať. Polievka môže byť vynikajúca z týchto surovín. A názov handrová? Vajíčková "omeleta" pláva v polievke asi ako handrička.
Podobnú varievala moja mama, ale bez húb...a nemala taký -no-škaredý- názov, volala ju vajíčková. Keď mi niekto podaruje huby, až narastú, urobím ju aj s hubami, tiež ich mám veľmi rada.
poznám vechťovú a to je jedna z mála, ktoré mi nechutia. ale táto napriek odstrašujúcemu názvu môže byť veľmi fajn :).

Pridaj komentár k receptu: