Fajngemuse

verka1 - fotkaverka1, 10. júna 2011

Keď sa vraciam v myšlinkach do minulosti, tak ma napadlo, že moja mama robila fajngemuse, veľmi mi to chutilo a priznám sa, nejako som Zobraziť celý popisKeď sa vraciam v myšlinkach do minulosti, tak ma napadlo, že moja mama robila fajngemuse, veľmi mi to chutilo a priznám sa, nejako som na to pozabudla, až teraz ma to napadlo, vďaka mladej zeleninke. Vyskúšajte je to vynikajúce jedlo pre všetkých.

10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Postup

  1. 1

    Na masle osmažiť cibuľku, por, a ďalšiu zeleninu pokrájanú na kolieska. Posoliť a pokoreniť. Mám rada ked je toho korenia trošku viac. Podliať vodou. Udusiť.

  2. 2

    V mlieku rozhabarkovať hl.múku a žltko s troškou vegety. Vliať do zeleniny a krátko prevariť.

Diskusia k receptu

letisia
Tak toto mám veľmi rada. U nás sa to volá obyčajne. Zeleninový prívarok.
hubata
Aj u nás: "omača", ale dávam veľa, veľa zeleniny všeljakej, akú len doma nájdem. Priznám sa že potom ani neviem ako by som tú omáčku inak pomenovala - tak je to "omača". No a chlapi samozrejme to musia pokaziť mäsom: aspoň kúsok údeného, párok, klbásy, duseného hovädzieho, atď. (ale aspoň s touto omačou sa pojedia všetky zbytky doma). Je to fajn recept, pán Kaník by mal radosť ..... heh !
verka1
pán Kaník nech zabudne, ja som mala byť už v dôchodku a doondiali to, nechcem by vulgárna. Inak ja som to robila k plnenej pečenej telacej hruďke. ale najlepšie bolo to fajngemuse. A názov omača sa u nás bežne použiva, no sme Slovenky hihihihi
dogagador
ja to robim velmi podobne, ale len s mladou mrkvou k dusenemu kuratu a vzdy to ma uzasny uspech. skusim popridavat ostatnu zeleninu:-)
verka1
Marienka, ja robím takú jednoduchú plnku. Na údenej slaninke upražím cibuľu, por, zelenú papriku. Pridám na kocky pokrájané pečivo, žampiony a zalejom vajíčkami. Dochutím soľou, korením a vegetou. Keďže bola tá hruďka nízka, tak som ju prerezala a vytvorila plát do ktorého som plnku zarolovala a spojila ihlami. Capla do remosky, podliala trochou vody a dusila do makka. Takúto plnku robím aj do kury. Dobrú chuť!
elekra
@hubata , akurát sme včera v robote spomínali na túto omáčku (popravde je to prívarok, ale aj ja to volám omáčka). Robievam ju tak ako Ty, zo všetkej zeleninky. Milujem ju. @verka1 , som rada, že nie som v tom sama! Aj ja som už mala byť na dôchodku a vďaka Ľudovi sa ešte musím terigsť pár rokov do roboty! Ale receprík si pripomenula fajný.
hubata
Škoda že p. Kaník nechodí do Varechy, aby videl ako vedia slovenské maminy šetriť a poučiť sa z nich pri zostavovaní rozpočtu. Veru sú rodiny kde žena musí dobre vedieť obracať euráčiky aby sa všetko neprejedlo a zostalo aj na iné potrebné. No ale politika na Varechu nepatrí aj keď úzko súvisí s každou oblasťou nášho života - teda aj s jedlom.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha