Domáce horalky
Domáce horalky

Domáce horalky fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 1. septembra 2019
Domáce horalky (fotorecept)
Foto: olinecka

Potešte svoje deti, vnúčatá touto dobrotou vhodnou na cesty, na desiatu do školy, končia prázdniny a tak pre malých aj veľkých. Nenáročna príprava.

35 minút
príprava

Suroviny

2 bal. podlhovasté
250 g
4 PL (alebo Gustin)
1 bal.
125 g
125 g
150 g mleté
4 PL
Dokončenie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si suroviny na horalky.

  Domáce horalky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na vodný kúpeľ dáme do väčšej misy Ceru a Palmarin nakrájané na menšie kúsky, cukor, Solamyl alebo Gustin, rozpustíme. Postupne pridáme Salko, mleté vlašské orechy zmiešané s kakaom, premiešame. Spraví sa nám hustejší čokoládový krém. Rozložíme si oblátky, potrieme krémom vrstvíme 4-5 oblátok. Postup opakujeme, kým sa nám neminie krém. Poukladáme na seba, zaťažíme dáme do chladu stuhnúť do druhého dňa.

  Domáce horalky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na druhý deň pokrájame, viď foto. Každý podľa seba, aké ich chce mať veľké.

  Domáce horalky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Horalky namáčame zo všetkých strán do čokoládovej polevy. Dobrú chuť.

  Domáce horalky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
Aj ja toto možem, hmmm Pěkný receptík! S druhem tuku nemám problém, bo nejen v sladkostech z obchodu jsou nacpané daleko horší tuky, věci, bonusy.
@123 : Doteraz som nepátrala,ale ďakujem za navigáciu. Tam kupujem len múku ( sú tam 2 obchody) a ak už chcem niečo sladké,tak mám horkú čokoládu,med a domáci džem,palacinky....aj preto tu sladké obchádzam.Ale makový a orechový závin je veľké pokušenie a to občas upečiem :-).
@kuko95 (1.9.2019 11:49)

Schválne som sa postavila a išla sa pozrieť na zloženie horaliek: rastlinný tuk palmový a kokosový, slnečnicový, maslovníkový, E 442, E 476, sójová múka a ďalšie pseudomaškrty. Takže ja nemám problém a tú ceru s palmarínom tam s úsmevom hodím. Sa nahrajte na bio, žijete v 21.storočí a ŽIADNE BIO NA TEJTO ZEMI NEEXISTUJE. Bohužiaľ....

Pridaj komentár k receptu: