Domáca klobása na Veľkú noc

ancicka - fotkaAncicka, Spišské Podhradie., 12. marca 2013 19:04
Ďalšie recepty »

Domáca klobása na Veľkú nocFoto: ancicka

Bez klobásy si Veľkú noc nevieme ani predstaviť,tak sa robí vo veľkom.

60 min
príprava

Suroviny

Tip:
Kúpte si 1. knihu s receptami z Varecha.sk

Postup prípravy

 1. 1

  Mäso a bôčik zomelieme /dnes vám zomelú v každej mäsiarni/.Vo väčšej nádobe /lodni/ si mäsko rozložíme a osolíme,poriadne premiešame .Do večšej misky dáme vodu a pretlečíme do nej cesnak,pridáme peper,rascu,cukor a papriku.Rukou všetko dobré premiešame,aby sa vo vode rozpustilo a vylejeme na mäso.Obidvoma rukami mäso dobré vyhnetieme,ako keby sme hnietli chlieb.Treba to hniesť niekoľko minút,aby sa do mäsa dobré vstrebalo korenie.

 2. 2

  Po premiešaní ideme plníť.Plníme na mlynku č. 10. Na mlynček miesto šajby-dierok pripevníme trubičku na plnenie klobás,/dostať kúpiť v kuchynke/.Na trubičku natiahneme črievko a plníme ./dostať kúpiť u mäsiara,alebo aj v niektorých potravinách/.

 3. 3

  Po naplnení stočíme na úhľadné klobásky,asi 20 cm.Teraz už len navliesť na palice a dať do údiarne.My si ich vyúdime sami,no kto nemá údiareň doma,tak si zoženie dobrého človeka,ktorý to vie a bude ochotný mu ich vyúdiť.

  Domáca klobása na Veľkú noc - obrázok 3
 4. 4

  Klobásky udíme aspoň tri dní na studenom dyme.Potom už len si na nich pochutnať.Pri práci som zabudla aj fotiť,no na budúce .

  Domáca klobása na Veľkú noc - obrázok 4
 5. 5

  Klobásky sme urobili aj s Týmto korením,ktoré je na 5 kg mäsa.Korenie je jemne pikantné na čabajskú klobásu.Je tak všetko čo treba do klobás ,len podľa návodu vo vode rozpustiť.

  Domáca klobása na Veľkú noc - obrázok 5
 6. 6

  Hotové.Dobrý šmak!

  Domáca klobása na Veľkú noc - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist